PKO Ekstraklasa. Miedź Legnica wypuściła zwycięstwo. Remis na wyjeździe z Wartą Poznań. Miłosz Szczepański trafił jak Juninho

Jacek Czaplewski
Mecz Warta Poznań - Miedź Legnica 1:1
Mecz Warta Poznań - Miedź Legnica 1:1 PAP, Jakub Kaczmarczyk
PKO Ekstraklasa. Warta Poznań zremisowała z Miedzią Legnica 1:1 (0:0) w meczu zamykającym 20. kolejkę. Bramki padły dopiero po przerwie. Na tę Kamila Drygasa odpowiedział wprowadzony Miłosz Szczepański.

PKO Ekstraklasa. Mecz Warta Poznań - Miedź Legnica 1:1

Ciekawie zrobiło się dopiero po przerwie. Kiedy w 58 minucie Kamil Drygas oddał pierwszy groźny strzał to komentujący w Canal+ Sport Cezary Olbrycht od razu nazwał tę akcję najlepszą w całym meczu.

Chwilę później Miedź objęła prowadzenie. Po rzucie z autu Andrzej Niewulis skupił na sobie uwagę aż czterech rywali. To otworzyło drogę do bramki Kamilowi Drygasowi, który tym samym trafił po raz drugi w sezonie, ale debiutancko w nowej drużynie.

Radość trwała nawet nie kwadrans. W 74 minucie błąd w ustawieniu popełnił Mateusz Abramowicz. Bramkarz Miedzi źle ocenił odległość między słupkami. Tuż zza pola karnego zaskoczył go zmiennik Warty, Miłosz Szczepański, który trzy minuty po wejściu na boisko zmieścił piłkę przy lewym słupku. Kiedyś z takich prób słynął Brazylijczyk Juninho.

Miedź nadal zamyka tabelę

Widowisko obejrzało nieco ponad tysiąc widzów. To najniższa frekwencja kolejki i zarazem rundy rewanżowej. Wynik oznacza, że Miedź i Warta pozostają obok Górnika Zabrze, Pogoni Szczecin Wisły Płock czy Stali Mielec jedynymi drużynami bez zwycięstwa w 2023 roku.

Z piętnastoma punktami na koncie Miedź pozostaje na ostatnim, osiemnastym miejscu w tabeli. Jego strata do bezpiecznego miejsca wynosi pięć punktów. Warta zajmuje dziesiąte miejsce. W lidze nie przegrała od października. Jej seria to siedem meczów bez porażki.

Oceny piłkarzy po meczu Warta Poznań - Miedź Legnica (w skali 1-6):