PKO Ekstraklasa. Szósta z rzędu wygrana Pogoni Szczecin! Lider odprawił Cracovię

Piotr Szymański
Maurycy Brzykcy
Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin pokonała Cracovię (1:0) po bramce młodzieżowca Kacpra Smolińskiego i pozostanie liderem PKO Ekstraklasy. Dla piłkarzy Kosty Runjaicia był to już 6. zwycięski mecz z rzędu.

Pogoń Szczecin - Cracovia 1:0 (06.02.2021)

Pogoń w pierwszej połowie grała, jak na faworyta przystało. Może nie dominowała w pełni nad rywalami z Krakowa, ale wystarczyło to na stworzenie kilku dobrych sytuacji. Niezłe okazje mieli Sebastian Kowalczyk (kilka nieudanych strzałów), Mariusz Malec (poprzeczka) czy Luka Zahović (strzał w bramkarza).

Jednak dopiero w samej końcówce pierwszej połowy gospodarze otworzyli listę strzelców. Piłkę z kontratakiem wyprowadził Kowalczyk i dograł do Alexandra Gorgona. Ten od razu wrzucił ją w kierunku dalszego słupka, a akcję zamknął Smoliński. Młodzieżowiec uderzył głową nie do obrony. Ostatnie dziewięć goli dla Pogoni strzeliło dziewięciu różnych zawodników.

Tuż po przerwie dobra kontra Pogoni w 50. minucie. Zahović ograł obrońcę i mógł strzelać, ale wyłożył piłkę do Damiana Dąbrowskiego, ale ten nie zdążył już uprzedzić bramkarza. Po pół godzinie dotychczasowy bohater opuścił boisko, a ja pojawił się na nim ten sprzed tygodnia - Adrian Benedyczak.

Pogoń nie tworzyła już tylu okazji, co w pierwszej połowie. Starała się dobrze zabezpieczyć tyły i wyprowadzać kontry. Grę obu ekipom, zwłaszcza w drugiej odsłonie, mocno utrudniała murawa. Ostatecznie po raz drugi w 2021 roku wygrała 1:0.

Pogoń Szczecin - Cracovia 1:0 (06.02.2021). Jak padła bramka?

• 1:0 (43. minuta) - W pole karne z lewej strony wypuszczony został Alexander Gorgon, który posłał wysoką wrzutkę na dalszy słupek. A tam czekał już Kacper Smoliński, który precyzyjną główką tam, skąd przyszła, zaskoczył bramkarza Cracovii.