PKO Ekstraklasa. Warta Poznań ostro walczyła z Legią Warszawa. Różnicę zrobił jednak Filip Mladenović

Jacek Czaplewski
Mecz Legia Warszawa - Warta Poznań 3:2
Mecz Legia Warszawa - Warta Poznań 3:2 Adam Jankowski
PKO Ekstraklasa. Pięć bramek przy Łazienkowskiej. Liderująca Legia Warszawa wygrała z Wartą Poznań 3:2 (2:1). Mecz był całkiem zacięty. O końcowym wyniku zadecydowały dwie bramki i asysta Filipa Mladenovicia.

To nie był jednostronny mecz. Warta mimo nieobecności Bartosza Kieliby (lider obrony) i Łukasza Trałki (lider środka pola) postawiła się faworytowi. Przed przerwą oddała trzy celne strzały. Do siatki trafił Jan Grzesik. Trudno powiedzieć czy chciał strzelać, czy wrzucić, ale faktem jest że piłka spadła za kołnierz Arturowu Borucowi. Ten "centrostrzał" dał wyrównanie w 26 minucie.

Legia szybko objęła prowadzenie. Już w 3 minucie z bramki cieszył się Filip Mladenović. Serb mocno kopnął, a piłka po obiciu się o Grzesika zmieniła tor lotu i wryła tym w murawę zasłoniętego Adriana Lisa, który nie miał czasu na skuteczną interwencję.

Wartę należy pochwalić za odpowiedź i próbę nawiązania wyrównanej walki. Legię - za odzyskanie prowadzenia przed przerwą. Znów w roli głównej wystąpił Mladenović, który asystował przy golu Pawła Wszołka, który zamykał dośrodkowanie.

W drugiej połowie tempo nieco opadło, ale kolejne bramki i tak padły. Na 3:1 podwyższył dla Legii niezawodny Mladenović, a dla Warty straty zmniejszył Mateusz Kupczak po rzucie karnym podyktowanym za rękę Pawła Wszołka.

Warta w ostatniej akcji meczu zasygnalizowała zagranie ręką, ale VAR nie potwierdził jej przypuszczeń. Dzięki wygranej Legia utrzymała przewagę siedmiu punktów nad Pogonią Szczecin. Od Rakowa Częstochowa ma już dziewięć punktów więcej.

Piłkarz meczu: Filip Mladenović
Atrakcyjność meczu: 6/10

Na zapleczu Ekstraklasy wciąż trwa walka o awans. I liga to dla niektórych kibiców styl życia. Może nie jest tak ładnie opakowana jak najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce, ale i tak trudno się przy niej nudzić. Na boiskach nie brakuje też zawodników znanych z Ekstraklasy czy reprezentacji Polski. Niektórzy zmierzają do zakończenia kariery, inni chcą się odbudować i pokazać, że jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa. Oto najbardziej znani piłkarze I ligi.Uruchom i przeglądaj galerię klikając ikonę "NASTĘPNE >", strzałką w prawo na klawiaturze lub gestem na ekranie smartfonu

I liga. Reprezentanci Polski, mistrzowie kraju i niespełnion...