Plizga: Najbardziej zaskakuje mnie kolektyw Jagiellonii

Damian Orłowicz
Dawid Plizga przeniósł się do Zabrza
Dawid Plizga przeniósł się do Zabrza Ryszard Kotowski
Jeszcze niedawno Dawid Plizga reprezentował barwy Jagiellonii Białystok. Teraz przyjdzie mu się zmierzyć ze swoim byłym zespołem. Niewykluczone, że po trzech bramkach zdobytych w meczu rezerw Górnika, otrzyma szansę na zaprezentowanie się od pierwszej minuty w piątkowym spotkaniu.

W poprzednim spotkaniu pomiędzy obiema drużynami w Zabrzu, Górnik prowadził po pierwszej połowie 3:0, ale m.in. dzięki dwóm bramkom z rzutów karnych, Jagiellonia doprowadziła do wyrównania. - W pierwszej połowie Górnik przeważał i zdobył trzy bramki, a wynik mógł być jeszcze wyższy. W drugiej połowie coś zabrzanom nie poszło, a Jagiellonia odpaliła i mecz skończył się z takim wynikiem jaki pamiętamy – wspomina Dawid Plizga.

Jagiellonia doskonale rozpoczęła nowy sezon T- Mobile Ekstraklasy i dzięki siedmiu punktom zdobytym w trzech meczach, znajduje się w czubie tabeli. - Najbardziej zaskakuje mnie kolektyw Jagiellonii i to, że po prostu odpalili na początku sezonu. Bardzo ważne, żeby morale było wysokie. My jesteśmy tutaj jednak najważniejsi, bo gramy u siebie. Musimy prowadzić tą grę i wygrać to spotkanie – stwierdził były zawodnik Jagiellonii.

Po trzech bramkach zdobytych w meczu rezerw, Dawid Plizga ma szansę wystąpić nawet od pierwszej minuty. - Jeśli coś dobrze funkcjonuje, to nie do końca jest sens tego zmieniać. Drużyna nie przegrała trzech meczów, w tym z Lechem i Legią. Skład będzie, jaki będzie. Najważniejszym celem jest zdobycie pełnej puli – zapewnił nowy nabytek Górnika.