Pogoń II Szczecin - Kotwica Kołobrzeg 2:1. Portowcy wytrzymali ciśnienie. ZDJĘCIA

Maurycy Brzykcy
III liga. Najważniejsze spotkanie dla naszych drużyn toczyło się na jednym z bocznych boisk Pogoni Szczecin. Rezerwy tego klubu potrzebowały zwycięstwa nad Kotwicą Kołobrzeg.

Po 21. kolejce III liga zostaje podzielona na dwie grupy. Najlepsza ósemka jest bezpieczna jeżeli chodzi o utrzymanie i bije się o jak najwyższe miejsca na koniec sezonu, w tym awans. Pogoni II Szczecin, by znaleźć się w TOP 8, brakowało zwycięstwa nad bezpośrednim rywalem - Kotwicą. I to ostatecznie się udało.

- Przed tygodniem to ciśnienie było może trochę zbyt duże. Przez ostatnie dni koncentrowaliśmy się natomiast wyłącznie na tym, jak mamy grać, żeby odnieść zwycięstwo. Odwaga w grze, pojedynki jeden na jeden, brak paniki w trudnych sytuacjach - takie były nasze założenia. I ten plan zrealizowaliśmy - mówi Paweł Ozga, trener Pogoni, który skorzystał w tym meczu z usług zawodników I drużyny, zagrali Jakub Bursztyn, Igor Łasicki czy Mateusz Fornalczyk. - Od jakiegoś czasu tendencja jest taka, że zawodnicy schodzący z I zespołu podchodzą do swojego zadania bardzo ambitnie - zaznacza szkoleniowiec.

Bursztyn i Łasicki mocno pomogli zespołowi w pierwszej połowie, gdy ten pierwszy obronił rzut karny, a później na spółkę z obrońcą poradził sobie także z dobitkami. Dzięki temu Pogoń mogła znowu skupić się na ofensywie a bramkę pod koniec pierwszej połowy strzelił Fornalczyk. Kotwica w drugiej połowie postawiła wszystko na jedną kartę i doprowadziła do wyrównania. Na szczęście ładną akcję Pogoni wykończył chwilę później Fornalczyk i Portowcy wypełnili trudną misję.

Pogoń II Szczecin - Kotwica Kołobrzeg2:1 (1:0)
Bramki: Fornalczyk 2 (41, 72) - Frygier (69).
Pogoń II: Bursztyn - Balcewicz, Łasicki, Kuzko, Pach - Ława, Łukasiak - Wędrychowski (87 Kuśmierek), Cybulski (68 Wawrzynowicz), Fornalczyk (79 Maćkowski) - Zaborski (85 Martyn).