Pogoń rozbiła Mewę Resko w drugim zimowym sparingu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Aleksander Stanuch/Głos Szczeciński
Pogoń Szczecin - Mewa Resko 4:0
Pogoń Szczecin - Mewa Resko 4:0 Andrzej Szkocki/Polska Press
Drugi sparing Portowców zakończył się ich zwycięstwem. Tym razem Pogoń zwyciężyła 4:0 z Mewą Resko. Utrudnieniem w grze było oblodzone boisko.

Trener Czesław Michniewicz zabrał do Pobierowa 22 zawodników i każdy z nich otrzymał dziś szansę występu. W Pogorzelicy zostali Rafał Murawski, Adam Frączczak, Jarosław Fojut, Jakub Słowik, Dawid Kudła oraz Adam Gyurcso, którzy odbyli normalny trening.

Pogoń przez całe spotkanie dyktowała warunki gry, a w barwach Mewy Resko mogliśmy oglądać Dariusza Adamczuka, prezesa akademii szczecińskiego klubu. Warunki do gry nie były sprzyjające ze względu na zmrożone i oblodzone boisko, więc piłkarze musieli uważać, aby nie nabawić się kontuzji.

W 11. minucie wynik spotkania otworzył Patryk Paczuk, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Mewy. Przed przerwą prowadzenie podwyższył Wladimer Dwaliszwili. Po zmianie stron na listę strzelców wpisał się testowany Adam Nagórski, a kilka minut przed końcem swojego drugiego gola w drugim sparingu zdobył Jakub Czerwiński. Stoper najlepiej odnalazł się w polu karnym po rzucie rożnym.

Pogoń Szczecin - Mewa Resko 4:0 (2:0)
Bramki:
Paczuk (11), Dwalilszwili (37), Nagórski (70), Czerwiński (90).

1. połowa: Piotrowski - Chouwer, S. Murawski, Stańczyk, Danielak - Przybecki, Bartoszewicz, Kort, Paczuk - Dwaliszwili, Zwoliński.

2. połowa: Henger - Rudol, Czerwiński, Matras, Lewandowski - Listkowski, Piotrowski, Akahoshi, Walski, Nunes - Nagórski.

źródło: Głos Szczeciński