Pogoń Szczecin w półfinale Fortuna Pucharu Polski! Wyeliminowała Lecha Poznań w dogrywce. Joao Gamboa bohaterem

Jacek Czaplewski
Lech Poznań - Pogoń Szczecin 0:1 pd.
Lech Poznań - Pogoń Szczecin 0:1 pd. PAP/Paweł Jaskółka
Pogoń Szczecin awansowała do półfinału Fortuna Pucharu Polski. W dogrywce zdobyła bramkę z Lechem Poznań i wygrała na jego boisku 1:0. Tuż przed spodziewanym konkursem rzutów karnych do siatki trafił Joao Gamboa, fetując radosną chwilę z wypełnionym sektorem gości.

Fortuna Puchar Polski. Lech Poznań - Pogoń Szczecin 0:1 pd.

To było dość rozczarowujące widowisko. Z perspektywy Kolejorza nie porwało tak samo jak sobotnie Lecha ze Śląskiem Wrocław w lidze (0:0). Dziś jednak trzeba było wyłonić półfinalistę za wszelką cenę, więc mecz toczył się nawet po godzinie dwudziestej trzeciej.

Lech z Pogonią przyciągnął na stadion przy Bułgarskiej ponad 17 tys. kibiców z czego około 2 tys. stanowili goście. Przed przerwą tylko oni obeszli się smakiem. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał kapitan Kamil Grosicki, uderzając obok bramki.

W drugiej połowie do głosu dochodził częściej Lech. W Pogoni jednak świetnie bronił Valentin Cojocaru. Rumuna zabrakło w zeszły piątek z ŁKS Łódź (4:2), ponieważ uskarżał się na ból w plecach. Dziś ucierpiało jego kolano po starciu z Kristofferem Velde, który obejrzał zresztą żółtą kartkę.

Doskonały wyjazd kibiców Pogoni Szczecin na Lecha Poznań we wtorek

Wspólna radość kibiców i piłkarzy Pogoni po meczu z Lechem
Wspólna radość kibiców i piłkarzy Pogoni po meczu z Lechem Polsat Sport

Podczas dogrywki obaj trenerzy śmielej sięgnęli po rezerwowych. W 117 minucie Lech nawet trafił do siatki, gdy uderzył zmiennik Adriel Ba Loua, ale sędzia Bartosz Frankowski po sygnalizacji asystenta odgwizdał (słusznie) spalonego.

Gdy kibice Lecha sądzili, że za chwilę nastąpi konkurs jedenastek, wtedy złotego gola dla Pogoni strzelił Joao Gamboa. Portugalczyk na długim słupku wykończył akcję rozpoczętą z rzutu wolnego i kontynuowaną przedłużeniem piłki przez Mariusza Malca.

Pogoń wygrała wszystkie cztery mecze w tym roku. Z taką formą i grą ma szansę na przynajmniej jedno (pierwsze!) trofeum w sezonie.

Serio, Kamil Grosicki? Niebywałe pudło w meczu Lech Poznań - Pogoń Szczecin

- Duma być kapitanem takiej drużyny. Charakterna, waleczna do końca. Ciężką pracą idziemy krok po kroku do celów, po marzenia - mówił reporterce Polsatu Sport, Kamil Grosicki.

Oprócz Pogoni do półfinału awansował także Piast Gliwice po wyeliminowaniu Rakowa Częstochowa (3:0). W środę Jagiellonia Białystok podejmie Koronę Kielce, zaś pierwszoligowa Wisła Kraków zagra z Widzewem Łódź.

Piłkarz meczu: Joao Gamboa
Atrakcyjność meczu: 4/10

PUCHAR POLSKI w GOL24

Które zespoły w Polsce mają najwięcej obcokrajowców? Przejrzeliśmy kadry wszystkich zespołów ze szczebla centralnego. Wyniki szokują. Na czele jest bowiem mistrz, czyli Raków Częstochowa, w którym po polsku mówią chyba tylko kierowca autokaru, masażysta i trener - jeszcze...

Najbardziej niepolskie kluby. Najwięcej obcokrajowców w kadr...