Paweł Górski
Ilanka Rzepin strzeliła aż 11 goli w starciu ze Spójnią Ośno Lubuskie
Ilanka Rzepin strzeliła aż 11 goli w starciu ze Spójnią Ośno Lubuskie Facebook/MKS Spójnia Ośno Lubuskie
Tej wiosny lubuscy czwartoligowcy zdecydowanie nie chcą oszczędzić kibicom niespodzianek. Tak było również w 22. kolejce, w której największą sensacją jest pierwsza domowa porażka Lubuszanina Drezdenko.

Fotel lidera utrzymany

22. kolejka zmagań była jedną z niewielu w rundzie wiosennej, po której nie doszło do zmiany na fotelu lidera tabeli. Pierwsze miejsce utrzymała Osiedle Sady Polonia Słubice, która 4:2 wygrała ze znajdującą się w strefie spadkowej Stalą Sulęcin. Wynik w 10 minucie otworzył Rafał Gronostaj, ale już chwilę później sulęcinianie wyrównali golem Rafała Kotwicy. Lider nie zamierzał jednak zostawić tego bez odpowiedzi i dzięki trafieniom Oliwiera Begiera i Macieja Ossowskiego prowadził do przerwy 3:1. W drugiej połowie gości dobił Joao Victor Zanatta, a w 83 minucie Rafał Kotwica zdobył drugą bramkę dla Stali.

Promień sprawił niespodziankę

Drugą lokatę w tabeli stracił Lubuszanin Drezdenko, który sensacyjnie uległ u siebie Promieniowi Żary 0:1. Gol na wagę trzech punktów dla ekipy z południa województwa padł w 30 minucie, a jego autorem został Krzysztof Wiliński. Tym samym Promień został pierwszą w tym sezonie ekipą, która wywiozła z Drezdenka pełną pulę.

Ilanka gromi outsidera

Podrażniona po słabym początku wiosny Ilanka Rzepin „wyżyła się” na przedostatniej Spójni Ośno Lubuskie. Były lider wygrał aż 11:0, a hattrickiem popisał się Mateusz Stefanowicz. Po dwa gole dołożyli Andrzej Pawłowski i Kacper Lewitzki, a po jednym trafieniu zapisali na swoich kontach Mikołaj Sauś, Fabian Żygielewicz, Kacper Dąbrowski i Nika Mamatsashvili. Tym samym Ilanka wyprzedziła Lubuszanina o dwa punkty i tyle samo traci do liderującej Polonii.

Czarni wrócili z dalekiej podróży

Niesamowity comeback Czarni Żagań zanotowali w domowym starciu z Odrą Nietków. Do przerwy nic nie wskazywało na wygraną gospodarzy, a wręcz przeciwnie – podopieczni trenera Wojciecha Skarżyńskiego prowadzili 3:0 po dwóch golach Pawła Koseskiego i jednym Łukasza Kaczorowskiego. W drugiej połowie sytuacja zmieniła się jednak diametralnie. W 60 minucie golem sygnał do ataku dał Maciej Ryng, ale to w końcówce spotkania działo się najwięcej. W 86 minucie Rafał Cyrana zdobył bramkę kontaktową i ekipa z Żagania wcale nie zamierzała na tym poprzestać. Doliczony czas gry należał właśnie do niej – najpierw wyrównał Zbigniew Mastalerz, a w 98 minucie mecz zamknął Maciej Ryng, ustalając końcowy rezultat na 4:3 dla Czarnych.

Wygrana Syreny mimo czerwonej kartki

W poprzedniej kolejce Stal Felgenhauer Jasień niespodziewanie pokonała Ilankę Rzepin. Teraz sama musiała na wyjeździe uznać wyższość Syreny Zbąszynek. I chociaż po kwadransie gry Stal prowadziła 1:0 dzięki bramce Patryka Jasiaka, to jeszcze przed przerwą prowadzenie miejscowym zapewniły dwa gole Pawła Dulata. Drugą połowę kapitan gospodarzy rozpoczął jednak od… obejrzenia czerwonej kartki, ale drużynie trenera Radosława Nolki wcale nie przeszkodziło to w odniesieniu zwycięstwa. W 70 minucie na 3:1 dla Syreny podwyższył Wiktor Kuberski i takim właśnie wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Wymiana ciosów w Świebodzinie

Walcząca o „życie" Korona Kożuchów dobrze rozpoczęła wyjazdowy pojedynek z Pogonią Świebodzin – od gola Mateusza Miłka w 26 minucie. Tuż przed przerwą wyrównał jednak Nikodem Rafalik, a chwilę po zmianie stron prowadzenie 2:1 zapewnił Pogoni Marcin Szymański. Zespół z powiatu nowosolskiego nie zamierzał się poddawać i w 83 minucie Dawid Cieśla doprowadził do remisu. Nie utrzymał się on jednak długo, bo już chwilę później na 3:2 dla Pogoni strzelił Kacper Kalinowski, dzięki czemu świebodzinianie zdobyli trzy punkty.

Wyniki 22. kolejki IV ligi:

• Osiedle Sady Polonia Słubice – Stal Sulęcin 4:2 (bramki: Gronostaj, O. Begier, Ossowski, Zanatta – Kotwica 2)
  • Pogoń Świebodzin – Korona Kożuchów 3:2 (Rafalik, Szymański, Kalinowski – Miłek, Cieśla)
  • Lubuszanin Drezdenko – Promień Żary 0:1 (Wiliński)
  • ZAP Syrena Zbąszynek – Stal Felgenhauer Jasień 3:1 (Dulat 2, Kuberski – Jasiak)
  • Z.U. Zachód Sprotawia Szprotawa – Dąb Sława-Przybyszów 1:1 (Zawojek – Dobrakowski)
  • Ilanka Rzepin – Spójnia Ośno Lubuskie 11:0 (Stefanowicz 3, Pawłowski 2, Lewitzki 2, Sauś, Żygielewicz, Dąbrowski, Mamatsashvili)
  • Czarni Żagań – Odra Nietków 4:3 (Ryng 2, Cyrana, Mastalerz – Koseski 2, Kaczorowski)
  • AstroEnergy Warta II Gorzów – Lechia II Zielona Góra 4:0 (Winkel 2, Hrabski, Nakano)
  • Meprozet Stare Kurowo – Pogoń Skwierzyna 2:0 (Brodowski, Moskalyk)