Polonia Warszawa lepsza od Mistrza Niemiec!

Marcin Szczepański
Po niezłym meczu rozegranym w austriackim Altach, Polonia Warszawa pokonała 2:1 Borussię Dortmund, z Robertem Lewandowskim w podstawowym składzie. Był to czwarty sparing "Czarnych Koszul" na obozie w Austrii.

Polonia Warszawa - Borussia Dortmund - zapis naszej relacji na żywo!

Do spotkania Polonia przystępowała podrażniona porażką 0:1 z innym klubem Bundesligi, Freiburgiem. Niemcy natomiast w ostatnim meczu rozgromili drugoligowy szwajcarski FC St. Gallen 6:1 i pewnie liczyli na kolejny łatwy spacerek. "Czarne Koszule" postawiły jednak twarde warunki.

W pierwszej połowie bramki nie padły. Momentami gra była wyrównana, ale to Borussia stworzyła sobie trzy groźniejsze sytuacje. Polonia też starała się atakować, a szczególnie dobrze współpracowali ze sobą pozyskani z Górnika Robert Jeż i Daniel Sikorski.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy prowadzenie objęła Borussia. Mohamad Zidan dostał piłkę w polu karnym i nie dał Przyrowskiemu większych szans. Taki obrót sprawy nie załamał Polonii. Dziesięć minut później wyrównał Marcin Baszczyński, który trafił z sześciu metrów w środek bramki. Zwycięskiego gola zdobył wprowadzony chwilę wcześniej, debiutujący w Polonii napastnik Edgar Cani, który trafił do bramki w 72. minucie. W tej sytuacji podawał z rzutu wolnego Jeż, a Cani umieścił piłkę w bramce strzałem głową.

Do końca Polonia mądrze uniemożliwiała rywalom stworzenie groźnej sytuacji bramkowej. Najbliżej wyrównania był w 86. minucie Santana, ale trafił z kilku metrów prosto w Przyrowskiego.