PSG rozgromiło Troyes i zostało mistrzem Francji! Zlatan sobie postrzelał [RELACJA, ZDJĘCIA, WIDEO]

Tomasz J. Górski
W spotkaniu 30. kolejki Ligue 1 Paris Saint-Germain rozgromił na wyjeździe ostatnie w tabeli Troyes aż 9:0. Cztery bramki, w tym klasyczny hat-trick w dziewięć minut, zdobył Zlatan Ibrahimović. Na 8 kolejek przed końcem rozgrywek PSG zostali czwarty raz z rzędu mistrzem kraju.

Piłkarze Laurenta Blanca ustanowili rekord ligi należący do Olympique Lyon z sezonu 2006/07 – prowadzony wówczas przez Gerarda Houlliera zespół OL potrzebował trzy mecze w lidze więcej by być pewnym mistrzostwa.

Źródło: Press Focus/X-news

Pogodzone ze spadkiem (14 punktów) Troyes było jedynie tłem dla mistrza Francji. Napór paryskiego zespołu wytrzymał przez niespełna kwadrans. Wynik spotkania otworzył w 13. minucie Edinson Cavani, a potem co dwie minuty trafiali Javier Pastore i Adrien Rabiot.

Szybko po zmianie stron, bo po 21 sekundach, swoje pierwszego gola zdobył Zlatan Ibrahimović. W 52. i 55. minucie strzelił kolejne dwie bramki, kompletując klasyczny hat-trick. Jak by tej strzeleckiej kanonady było mało, to samobójcze trafienie zanotował Mathieu Saurnier. Wynik spotkania ustalili w ostatnim kwadransie ustalili Edinson Cavani (dobił swój rzut karny) i Zlatan Ibrahimović.

Szwed w 24 występach w tym sezonie zdobył aż 27 bramek. W środę zapewnił awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów po pokonaniu Chelsea 2:1 (gol i asysta).

Skrót meczu Troyes - Paris Saint-Germain:

Troyes – Paris Saint-Germain 0:9 (0:3)

Bramki: Cavani 13' i 75', Pastore 17', Rabiot 19', Ibrahimović 46', 52',55' i 89', Saunier 58' samob.

Troyes: Dreyer – Saunier, Ngocongca (Karaboue 64'), Rincon (Martial 86'), Dabo (Confais 46') – Nivet, Thiago Xavier, Pi – Camus, Gueye, Jean

Paris Saint-Germain: Trapp – van der Wiel (Marguinhos 46'), Thiago Silva, David Luiz, Kurzawa – Pastore, Stambouli, Rabiot (Maxwell 61') – Di Maria (Lucas 61'), Ibrahimović, Cavani

Żółta kartka: Thiago Xavier 73'

Czerwona kartka: Karaboue 74'

Stadion: Stade de l'Aube, Troyes

Sędzia: F. Letexier