Puchar Azji 2015. Zwycięstwo ZEA i Iranu [WIDEO]

Marcin Trzyna
Facebook.com
W trzecim dniu zmagań Pucharu Azji 2015 rozgrywane były mecze grupy C. Zjednoczone Emiraty Arabskie rozbiły Katar 4:1, natomiast Iran wygrał z Bahrajnem 2:0.

Zjednoczone Emiraty Arabskie - Katar 4:1
37', 52' Ahmed Khalil, 56', 89' Al Hajeri - 22' Khalfan Ibrahimi

Zjednoczone Emiraty Arabskie rozgrywały mecz z Katarem o 8 rano polskiego czasu. Pierwsi na prowadzenie wyszli Katarczycy za sprawą Khalfana Ibrahimiego, który w 22. minucie spotkania popisał się ładnym lobem z 16 metrów. Reprezentacja ZEA zdobyła wyrównującego gola jeszcze w pierwszej części spotkania. W 37. minucie najwyżej do dośrodkowanej piłki wyskoczył Khalil, futbolówkę w ostatniej chwili wybił z linii bramkowej jeden z obrońców Kataru, lecz zrobił to tak nieporadnie, że piłka odbiła się od napastnika i wpadła do bramki Katarczyków.

Po zmianie stron Zjednoczone Emiraty Arabskie szybko wyszły na prowadzenie, bo już w 52. minucie było 2:1. Ahmed Khalil egzekwował rzut wolny z narożnika pola karnego. Futbolówka przeleciała obok muru, następnie nikt nie zdołał jej przeciąć i ku zaskoczeniu bramkarza, wylądowała w bramce Katarczyków. Zaledwie cztery minuty później było już 3:1 dla piłkarzy z Emiratów Arabskich. Golkiper Kataru "wypluł" przed siebie piłkę uderzoną z rzutu wolnego, a uważny Al Hajeri z kilku metrów umieścił futbolówkę w bramce. Bramka na 4:1 padła w ostatnich minutach spotkania po kontrataku reprezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Al Hajeri otrzymał na piątym metrze piłkę od Abdulrahmana i pewnie umieścił piłkę w siatce.

Iran - Bahrajn 2:0
45+1' Ehsan Hajsafi, 71' Masoud Shojaei

W drugim niedzielnym spotkaniu, faworyzowani Irańczycy pokonali Bahrajn 2:0. Pierwsza bramka dla Iranu padła po przepięknym uderzeniu z dystansu Ehsana Hajsafiego w doliczonym czasie pierwszej części spotkania. Reprezentant Iranu dopadł do futbolówki tuż za polem karnym i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Bahrajnu. Gol na 2:0 został strzelony w 71. minucie przez Masouda Shojaeia. Irańczyk otrzymał piłkę z rzutu rożnego na 10 metr i niezbyt mocnym strzałem trafił do bramki Bahrajnu.