Puchar Francji: Zdecydowały karne - Grosicki i Rennes grają dalej! Drybling-show Ben Arfy! [WIDEO]

tom
W ostatnim meczu 1/32 finału Pucharu Francji OGC Nice mierzyło się na własnym obiekcie z zespołem Kamila Grosickiego Stade Rennais. Po 90 minutach regulaminowego czasu gry i kolejnych 30 w dogrywce było 2:2 - w karnych lepsza okazała się drużyna polskiego zawodnika (7:6), którego jednak zabrakło w składzie ekipy z Bretanii. Polak wraca do formy po drobnej kontuzji. W kolejnej rundzie Coupe de France Rennes zmierzy się z drugoligowym Bourg-en-Bresse. Wcześniej w Ligue 1 Les Aiglons zmierzą się u siebie z Lorient. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę o 20:00.

Spotkanie rozegrane zostało na stadionie Allianz Riviera, na którym reprezentacja Polski rozpocznie swoje zmagania w Euro 2016 meczem z Irlandią Północną (12 czerwca). Gwiazdą potyczki w Pucharze Francji był Hatem Ben Arfa, który dwoił się i troił w ofensywie drużyny Les Aiglons. Pomocnik Nice przeprowadził kilka efektownych rajdów, ale na listę strzelców wpisał się dopiero w 118. minucie zapewniając swojej ekipie remis 2:2 w ostatnich fragmentach dogrywki i, w konsekwencji, doprowadzając do rzutów karnych.

Szalony "slalom" Ben Arfy między rywalami

Warto zaznaczyć, że gospodarze od 73. minuty grali w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Vincenta Koziello. Goście także nie zdołali dokończyć meczu w pełnym składzie po czerwonej kartce dla Romaina Danze w 117. minucie, który dopuścił się faulu we własnym polu karnym.

Bohaterem serii "jedenastek" był golkiper Rennes Benoit Costil, który zatrzymał strzał młodszego brata Hugo Llorisa, bramkarza Tottenhamu i kapitana reprezentacji Francji, 21-letniego Gautiera Llorisa.

OGC Nice - Stade Rennais 2:2, k. 6:7

Bramki: Mendy 39', Ben Arfa 118' (k.) - Boga 82', Andre 113'

Źródło: Stade Rennais/France Football/własne