Puchar Holandii. Ajax Amsterdam przegrał z czwartoligowcem. Kompromitacja holenderskiego giganta

Bartosz Głąb
Ajax skompromitował się w pucharze kraju.
Ajax skompromitował się w pucharze kraju. PAP/EPA
Puchar Holandii. Ajax Amsterdam skompromitował się w krajowym pucharze. Holenderski gigant w 1/16 finałów przegrał z czwartoligowym USV Hercules 2:3. Decydująca bramka padła w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Puchar Holandii. Ajax skompromitował się z czwartoligowcem

Ajax Amsterdam w tym sezonie przechodził przez ogromny kryzys. Holenderski gigant przez pewną część jesieni znajdował się nawet w strefie spadkowej Eredivisie, ale ostatnie wyniki sprawiły, że zajmuje 5. miejsce w tabeli. Jednak do liderującego PSV Eindhoven 36-krotny mistrz kraju traci aż 23 punkty.

W czwartkowy wieczór drużyna ze stolicy Holandii zmierzyła się z czwartoligowym USV Hercules i miała to być bardzo łatwa przeprawa. Jednak do przerwy zespół z niższej klasy rozgrywkowej sensacyjnie prowadził. Po przerwie zdobył drugą bramkę i sensacja zdawała się być coraz bardziej prawdopodobna.

Puchar Holandii. Sensacyjna porażka Ajaxu

W końcówce meczu Ajax wziął się do odrabiania strat i za sprawą bramek Briana Brobbey'ego i Chuby Akpom doprowadził do remisu. Ostatnie słowo należało jednak do USV Hercules. W 93. minucie po dośrodkowaniu w pole karne gości najlepiej odnalazł się Mats Grotenbreg i wpakował piłkę do siatki. Stadion "kopciuszka" eksplodował świętując historyczne zwycięstwo i awans do 1/8 finałów Pucharu Holandii.

Zespół ze stolicy kraju zatem stracił szansę na wygranie krajowego pucharu. W do czołówki trafi ogromną liczbę punktów. Jedyną nadzieją zdaje się być Liga Konferencji, w której wiosną będzie rywalizować Ajax. W 1/16 trafili na norweskie Bodo/Glimt, z którym w poprzedniej edycji poradził sobie Lech Poznań.

TRANSFERY w GOL24

To jest Liga Mistrzów wśród opraw. Oto najlepsze prace ultrasów Legii Warszawa z kończącego się 2023 roku. Jest na co popatrzeć, zresztą zerknijcie sami!

Najlepsze oprawy Legii Warszawa w 2023 roku. To prawdziwe dz...