Puchar Króla. Antoine Griezmann się poślizgnął i w efekcie zmarnował rzut karny w meczu Atletico Madryt - Sevilla

Jacek Czaplewski
Atletico - Sevilla: smutek po pudle, radość po golu
Atletico - Sevilla: smutek po pudle, radość po golu PAP/EPA
Puchar Króla. Antoine Griezmann największym pechowcem ćwierćfinału Atletico Madryt - Sevilla. Francuz wywalczył karnego, po czym się poślizgnął i kopnął wysoko nad poprzeczką, marnując wymarzoną okazję na 1:0. W drugiej połowie prowadzenie dał za to Memphis Depay, dzięki któremu faworyt uzupełnił stawkę 1/2 finału.

Wyjątkowe pudło Griezmanna w meczu Atletico - Sevilla 1:0

Antoine Griezmann podszedł do jedenastki w 26 minucie, która podyktowano za faul na Nahuelu Molinie. Wielu kibiców na Wanda Metropolitano zdążyło podnieść ręce w geście triumfu, po czym tak jak pozostali błyskawicznie złapali się za głowy. Ich ulubieniec pechowo wylądował na plecach, a nieczysto uderzona piłka na trybunach. Jęk zawodu musieli słyszeć nawet w odległej Sewilli.

- Griezmann się poślizgnął i nie ma gola! Katastrofa francuskiego zawodnika. Co tam się wydarzyło?! - pytał komentujący dla TVP Sport Aleksander Roj i dodawał: - Griezmann uśmiechnął się od razu po kiksie. Przypomniał mi się Sergio Ramos, też wykonał taką jedenastkę. Od razu pojawiły się filmiki, że piłka wylądowała po jego strzale na Księżycu. Kto wie, może na innej planecie trzeba będzie szukać futbolówki po strzale Griezmanna.

FC Barcelona ma problem. Alejandro Balde nie zagra do końca sezonu

- Takich obrazków nie oglądamy często, bo nie myli się po prostu Antoine Griezmann. Ale tutaj... tragicznie się poślizgnął. Będzie to pokazywane w wielu telewizjach, będzie krążyło po internecie, no i na pewno sam będzie się też z tego śmiał Antoine Griezmann. Nie ma co go jednak skreślać w tym spotkaniu, bo sam ten rzut karny wywalczył - dopowiedział Dominik Piechota.

Rzut karny Antoine'a Griezmanna:

Atletico - Sevilla. Memphis Depay strzelił gola

W drugiej połowie Griezmann starał się zrehabilitować za pudło, uderzając efektownie z powietrza. Strzał był jednak niecelny. Potem Francuz nawet trafił do siatki, lecz sędzia od razu odgwizdał spalonego.

Tylko w tym sezonie Griezmann wbił dla Atletico 18 bramek i dołożył 5 asyst w 30 meczach. W połowie stycznia został najskuteczniejszym piłkarzem w historii madryckiego klubu. Gdyby dziś strzelił z Sevillą, miałby już 176 trafień w 371 występach.

A co z półfinałem Pucharu Króla? W 79 minucie nie Griezmann, lecz Memphis Depay dołożył nogę i dał upragnionego gola z Sevillą. Kiks w drugiej szesnastce popełnił za to Sergio Ramos.

Sevilla walczyła do samego końca. Sędzia w doliczonym czasie najpierw przyznał jej jedenastkę, a potem po analizie VAR odwołał, nie dopatrując się faulu.

Atletico jako ostatnie wywalczyło awans do 1/2 finału. W piątek losowanie. Faworyt może trafić na Celtę Vigo, RCD Mallorca albo Real Sociedad.

Puchar Króla: Atletico Madryt - Sevilla 1:0 (0:0)
Bramka: Depay 79'
W 26' minucie Griezmann (Atletico) zmarnował karnego - kopnął nad poprzeczką
Żółte kartki: Gimenez, Hermoso, Koke, Simeone (poza boiskiem) - Torres, Ramos, Pedrosa, Lamela, Rakitić