Puchar Polski. Jagiellonia awansowała rzutem na taśmę. Dwa gole Romanczuka

DW
Jagiellonia awansowała rzutem na taśmę. Dwa gole Romanczuka
Jagiellonia awansowała rzutem na taśmę. Dwa gole Romanczuka Wojciech Wojtkielewicz
Udostępnij:
Puchar Polski. Jagiellonia Białystok pokonała Miedź Legnica 2:1 i awansowała do finału. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Taras Romanczuk, który świetnie znajdował się dziś w polu karnym rywali. Gospodarze zdecydowanie zasłużyli na zwycięstwo, gdyż przez większość spotkania byli stroną dominującą. Legniczanie odpowiedzieli tylko trafieniem Forsella z rzutu wolnego. O promocji zadecydował jeden mecz - zgodnie z nowymi przepisami PZPN. Wicemistrz Polski pozna finałowego rywala w najbliższą środę o godz. 18.

Puchar Polski. Jagiellonia w finale

Gospodarze starali się kontrolować przebieg gry i zdobyć bramkę poprzez atak pozycyjny. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili jednak piłkarze Miedzi. W 12. minucie Forsell wstrzelił futbolówkę w pole karne, ale minął się z piłką Camara. Reszta pierwszej połowy stała pod znakiem niecelnych wrzutek piłkarzy Jagiellonii.

Po zmianie stron ciekawie zrobiło się po kilkunastu minutach. Najpierw Pospisil uderzył z dystansu i świetnie interweniował Kanibołocki. Po chwili podopieczni trenera Ireneusza Mamrota wykorzystali rzut wolny. Dośrodkowanie w pole karne, piłka wpadła między kilku zawodników. Jako pierwszy doskoczył do niej Romanczuk i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Na 12 minut przed końcem spotkania rzut wolny wykorzystali także goście. Romanczuk faulował przed polem karnym Forsella, a Fin wiedział, co zrobić z piłką. Z 25 metrów uderzył na bramkę, futbolówka nabrała rotacji i zmyliła Kelemena. Ostatecznie wpadła do bramki, a kibice nastawiali się już na dogrywkę.

Dodatkowych 30 minut zmagań piłkarzy pozbawił Taras Romanczuk. Lider środka pola Jagiellonii otrzymał świetne dośrodkowanie od Guilherme i głową pokonał Kanibołockiego. W doliczonym czasie Jaga mogła jeszcze pokusić się o trzeciego gola, ale Jesus Imaz z ostrego kąta przeniósł piłkę nad poprzeczką.

PUCHAR POLSKI w GOL24

Futbol rozwinął się do tego stopnia, że transfery między klubami z różnych krajów - a nawet kontynentów - są normą. Piłkarze wybierają kluby, w których otrzymują większe pieniądze, a na światowym rynku są w obiegu miliardy dolarów. Istnieje kilkanaście przypadków, w których przywiązanie do klubu jest tak duże, iż piłkarze postanawiają grać w jednych barwach przez całą karierę. Oto lista zawodników, którzy grali w jednym klubie przez całą karierę.

Niespotykana lojalność. Piłkarze grający w jednym klubie prz...