Rahoui trafił dwa razy w sparingu rezerw

Jacek Czaplewski
Trener Bogusław Kaczmarek korzysta z dobrodziejstwa sparingów, jakie rozgrywają rezerwy Lechii Gdańsk. Na ostatni mecz, z drugoligowym Gryfem Wejherowo, wysłał aż dziewięciu zawodników pierwszego zespołu. Formą błysnął Mohammed Rahoui.

Spotkanie zakończyło się zwycięstwem trzecioligowych rezerw, które wygrały 2:1. Autorem obu bramek dla Lechii II okazał się Mohammed Rahoui. Algierczyk, krytykowany za występy przeciwko Polonii Warszawa i Pogoni Szczecin, rozegrał pełne 90 minut. Oba gole strzelił w drugiej połowie; pierwszego, w swoim stylu, mocnym uderzeniem po indywidualnej akcji, a drugiego, dobijając piłkę po strzale Adama Dudy.

W gronie grających piłkarzy byli m.in. bramkarz Sebastian Małkowski, obrońca Christopher Oualembo i napastnik Grzegorz Rasiak. W grze kontrolnej zagrał również testowany Włoch, Julian Ripoli. Sparing rozegrano w Cetniewie.

Gryf Wejherowo - Lechia II Gdańsk 1:2 (0:0)

Bramki: Kaszuba 63' - Rahoui, 69' 89'

Lechia II: Małkowski – Oualembo, Kostrzewa, Garbacik, Przybylski (46' Iwanowski) - Gołuński (46' Czerwiński), Zyska, Żmijewski (46 'Dawidowicz), Rahoui, Ripoli (55' Brzeski) - Rasiak (46' Duda).