Raków Częstochowa wraca na mistrzowską ścieżkę. Stal Mielec pokonana po dwóch pięknych asystach polskich zawodników

Jakub Maj
Jakub Maj
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa po raz drugi w tym sezonie dopisał trzy punkty do ligowej tabeli. "Medaliki" na swoim stadionie pokonały Stal Mielec 2:0. Ozdobą meczu były dwie bardzo ładne asysty polskich zawodników.

Raków Częstochowa - Stal Mielec 2:0 (1:0)

Raków Częstochowa w europejskich pucharach idzie jak burza, ale w Ekstraklasie nie jest tak kolorowo. Mistrz Polski w lidze nie wygląda tak spektakularnie jak w poprzednim sezonie. Przed spotkaniem ze Stalą Mielec "Medaliki" miały na swoim koncie tylko cztery punkty po trzech kolejkach. Bilans Rakowa to jedna wygrana, jeden remis i jedna przegrana. Drużyna Dawida Szwargi jak najszybciej chce wrócić na mistrzowską ścieżkę.

Pierwsza bardzo dobra okazja dla Rakowa w sobotnim spotkaniu ze Stalą miała miejsce w 23. minucie. Giannis Papanikolaou poradził sobie z Michałem Trąbką przed polem karnym rywala. Grek uderzył technicznie w stronę prawego rogu, ale wyciągnięty jak struna Mateusz Kochalski wybił na rzut rożny.

"Papa" w sobotę był wyjątkowo aktywny pod bramką przeciwnika. W doliczonym czasie pierwszej połowy Dawid Drachal dostał górną piłkę od Frana Tudora w stronę linii końcowej. Wzorcowo ograł Krystiana Getingera, przerzucając nad nim piłkę. Po "zgaszeniu" na klatkę piersiową zagrał płasko w okolice bliższego narożnika pola bramkowego, skąd uderzenie Giannisa Papanikolaou zatrzymało się dopiero w siatce! 1:0 dla gospodarzy. W pierwszej połowie Stal oddała kilka strzałów na bramkę Rakowa, ale nie stworzyła sobie bardzo dobrej okazji. Antonis Tsiftsis nie miał większych problemów z uderzaniami piłkarzy Kamila Kieresia.

Mistrz Polski podwyższył prowadzenie w 63. minucie. Ben Lederman idealnym podaniem prostopadłym uruchomił Bartosza Nowaka. Ofensywny pomocnik nie miał żadnych problemów, aby wykończyć sytuację "sam na sam" z bramkarzem Stali. Swoje stuprocentowe sytuacje miał Zwoliński czy Drachal, ale gościom dopisało szczęście. W samej końcówce Sorescu trafił w słupek. Futbolówka wpadła po tym prosto w ręce golkipera.

Oceny piłkarzy po meczu Raków Częstochowa - Stal Mielec (w skali 1-6):

Raków Częstochowa

• Antonis Tsiftsis - 3
  • Bogdan Racovitan - 3
  • Zoran Arsenić - 4 (Adnan Kovacević - 3)
  • Milan Rundić - 3
  • Fran Tudor - 3 (Jean Carlos Silva - 3)
  • Ben Lederman - 3
  • Giannis Papanikolaou - 4
  • Deian Sorescu - 3
  • Dawid Drachal - 4 (Marcin Cebula - bez oceny)
  • Bartosz Nowak - 4 (Sonny Kittel - 3)
  • Łukasz Zwoliński - 3 (Fabian Piasecki - bez oceny)

Stal Mielec

• Mateusz Kochalski - 4
  • Kamil Pajnowski - 3 (Leandro - 3)
  • Mateusz Matras - 4
  • Marco Ehmann - 3
  • Krystian Getinger - 3 (Krzysztof Wołkowicz - 3)
  • Piotr Wlazło - 3 (Matthew Guillaumier - 3)
  • Michał Trąbka - 3
  • Łukasz Gerstenstein - 3 (Mateusz Stępień - 3)
  • Koki Hinokio - 3
  • Maciej Domański - 3
  • Ilja Szkurin - 3 (Kai Meriluoto - 2)

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Kto wydał najwięcej, a kto zarobił na transferach podczas letniego okienka w PKO Ekstraklasie? Poznajcie zbiorczy ranking dziesięciu najwyższych transakcji, w tym jednej nadchodzącej, dzięki której na podium wskoczyła Legia Warszawa.

Największe transfery w Ekstraklasie. Ranking TOP 10 letniego...