Rasiak zabrał "Brunatnym" bezcenne punkty, Bełchatów ciągle drugi od końca

Jacek Czaplewski, tom
W meczu 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy GKS Bełchatów, chociaż prowadził do 88. minuty z Lechią 1:0, zremisował na PGE Arenie w Gdańsku 1:1. Gola na wagę punktu dla lechistów zdobył Grzegorz Rasiak.

Bełchatów oddał w pierwszej połowie tylko dwa celne strzały. Ten minimalny wysiłek wystarczył im jednak na to, by do szatni schodzić z jednobramkową zaliczką. Stało się tak dzięki akcji z 24. minuty. Bartłomiej Bartosiak kąśliwym strzałem z kilku metrów zwieńczył pracę, jaką na prawym skrzydle wykonał Mateusz Mak. Bracia Makowie mają najwidoczniej patent na Lechię, bo wczoraj, Michał, zdobył bramkę w meczu Młodej Ekstraklasy.

Przed zmianą stron gdańszczanie stworzyli tylko jedną godną okazję do zdobycia bramki (główkę Pawła Buzały zatrzymał Emilijus Zubas), dlatego trener Bogusław Kaczmarek w przerwie dokonał dwóch zmian. Do boju posłał Adama Dudę i Przemysława Frankowskiego, co poskutkowało zmianą ustawienia - z 4-5-1 na klasyczne 4-4-2 z Rasiakiem i Dudą z przodu.

Kaczmarek znowu miał nosa do zmian. Frankowski wniósł nieco świeżości, a Duda absorbował uwagę dwóch obrońców, przez co otwierały się wolne sektory dla jego partnerów z drużyny.

Na ostatni kwadrans "Bobo" wprowadził jeszcze trzeciego napastnika, Damiana Kugiela. W 53. minucie, kiedy główkował Rasiak i w 72. minucie, gdy z 25. metra mocno kopnął Frankowski - Bełchatów dał sobie radę. W 87. minucie szczelna defensywa goście w końcu jednak pękła. Błąd w komunikacji obrońców skrzętnie wykorzystał Grzegorz Rasiak, który przyjął piłkę po uderzeniu Łukasza Surmy sprzed pola karnego i z bliska strzałem tuż przy krótkim słupku pokonał Zubasa.

Czytaj piłkarskie newsy w każdej chwili w aplikacji Ekstraklasa.net na iPhone'a lub Androida