Real i Barca blisko finału

Marcin Szczepański
Real Madryt pokonał na wyjeździe broniącą trofeum Sevillę 1:0 w pierwszym meczu półfinałowym piłkarskiego Pucharu Króla Hiszpanii. W drugiej parze Barcelona rozbiła 5:0 Almerię. Rewanże 2 lutego.

Jedynego gola dla "Królewskich" zdobył w 17. minucie gry Karim Benzema. W niedzielę Francuz zapewnił swojej drużynie minimalne zwycięstwo w lidze nad Realem Mallorca.

W ekipie gości nie zagrał jeszcze wypożyczony do końca sezonu z Manchesteru City Emmanuel Adebayor. W końcówce spotkania doszło do nieprzyjemnego incydentu - rzucona z trybun butelka trafiła w głową bramkarza Realu Ikera Casillasa.

- To była mała butelka po wodzie mineralnej. Została rzucona z sektora zajmowanego przez miejscowych fanów. Casillas nie doznał żadnych obrażeń i po udzieleniu pomocy przez sztab medyczny mógł kontynuować grę - opisał zdarzenie sędzia Alberto Undiano Mallenco.

Po zwycięstwie 1:0 Real jest bliżej awansu, ale rewanż na Santiago Bernabeu wcale nie będzie formalnością.

Pewna awansu może być natomiast Barcelona, która zwyciężyła z Almerią aż 5:0. Prawdziwym popisem gry Barcy była pierwsza połowa, w której Duma Katalonii zdobyła pięć bramek. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Leo Messi, po jednej bramce dołożyli David Villa i Pedro. W drugiej połowie Blaugrana również dominowała, ale dobrze spisujący się w tej części spotkania bramkarz gości, Esteban ratował kilkukrotnie swój zespół. Skapitulował tylko w końcówce przy strzale Keity, który wykończył świetne podanie Messiego.