Real Madryt - Schalke LIVE! Królewscy muszą dopełnić formalności

Damian Orłowicz
ona. W Gelsenkirchen Królewscy wygrali 2:0, po bramkach Ronaldo i Marcelo. Mimo słabej formy Realu Madryt w 2015 roku, Schalke 04 osłabione brakiem dziewięciu zawodników, nie powinno przeszkodzić w awansie Hiszpanom.

Rok temu w Gelsenkirchen Schalke 04 uległo Królewskim 1:6. Niemiecki zespół chcąc uniknąć koszmaru z poprzedniego sezonu, przystąpił do pierwszego spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów ustawiony dosyć defensywnie. Czy przyniosło to oczekiwany skutek? W pewnym sensie tak, bo Królewscy wygrali tylko 2:0. Prowadzenie objęli oni za sprawą Cristiano Ronaldo, który wykorzystał dośrodkowanie Daniela Carvajala. Było to przełamanie Portugalczyka, który notował serię trzech meczów bez zdobytej bramki. Wynik ustalił po przerwie Marcelo, który zdobył pięknego gola.

Marzec nie jest najlepszy w wykonaniu Realu Madryt, który w dwóch ostatnich kolejkach Primera Division zdobył jeden punkt. Najpierw Królewscy stracili punkty na Santiago Bernabeu z Villarrealem, a ostatnio przegrali na San Mames z Athletic Bilbao. Porażka ta kosztowała Real utratę pozycji lidera, bo swoje spotkanie wygrała FC Barcelona.

Passę trzech spotkań bez ligowej wygranej przełamali podopieczni Robberto Di Matteo, którzy pokonali w ramach 24. kolejki Bundesligi Hoffenheim 3:1. Wynik w 12. minucie otworzył Christian Fuchs. Kolejnego gola zdobył Max Meyer. Ten sam zawodnik strzelił trzecią bramkę w tym spotkaniu. Honorowego trafienie goście zdobyli za sprawą Kevina Vollanda.

We wtorek Iker Casillas może wyrównać historyczny rekord należący do Holendra Edwina van der Sara, który zachował czyste konto w 51 meczach piłkarskiej Ligi Mistrzów. W połowie lutego hiszpański bramkarz rozegrał ligowy mecz nr 500 w barwach Realu Madryt.

Lista kontuzjowanych zawodników w Schalke 04 jest bardzo długa. Znajduje się na niej obecnie ośmiu piłkarzy: Ralf Faehrmann, Fabian Giefer, Jefferson Farfán, Julian Draxler, Jan Kirchhoff, Sead Kolasinac, Dennis Aogo, Chinedu Obasi. Do tego zawieszony za nadmiar żółtych kartek jest Kevin-Prince Boateng. Robberto Di Matteo zmuszony był więc sięgnąć do zespołów młodzieżowych, dzięki czemu w kadrze meczowej znalazło się miejsce dla Thilo Kehrera, Maurice Multhaupa, Jannika Schildera z drużyny U-19, a także Axela Borgmanna (U-23).

W kadrze Realu Madryt po raz pierwszy od 16 listopada 2014 roku znalazł się Luka Modrić. Chorwat przez ostatnie miesiące leczył kontuzję ścięgna. Do treningów z zespołem powraca Sergio Ramos. Nadal kontuzjowany jest James Rodriguez.