Regionalny Puchar Polski. Victoria Sulejówek rządzi na Mazowszu! Blamaż Legii

red
Polska Press
W finale Regionalnego Pucharu Polski na Mazowszu Victoria Sulejówek rozgromiła Legie II Warszawa. Słabiutki sezon w wykonaniu rezerw Legii został podsumowany w tym spotkaniu, a już w sobotę może spaść do IV ligi.

Victoria Sulejówek - Legia II Warszawa 4:0 (2:0)

Odunka (36. min.), Świątek (43. min.), Ławcewicz-Musialik (83. min., 87. min.)

Victoria: Pusek – Gapczyński (89 Klepacki), Dźwigała, Jędrzejczyk, Bobrowski – Świątek (86 Makuch), Dobkowski (82 Ławcewicz-Musialik), Czapa (89 Możdżonek), Pindor, Odunka (74 Kaczorowski) – Wocial

Legia II: Łakota - Król (71' Wojtysiak), Czach, Gładysz (67' Bondarenko), Mataszewski (60' Rosołek)- Szwed, Kukułowicz, Mydlarz, Olejarka (65' Orlik)- Rymek (60' Aftyka) - Góral (65' Cichocki)

Od początku meczu obie drużyny ruszyły do ataku. Żadna ze stron nie nastawiła się na defensywę i akcja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Pierwsze pół godziny gry było wyrównane, ale losy meczu rozstrzygnął w 33. minucie Mateusz Szwed. Pomocnik gości taktycznie sfaulował jednego z rywali i sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Gospodarze szybko przeszli do konkretów i w 36. minucie Samuel Odunka uderzeniem z bliskiej odległości znalazł drogę do siatki. Tuż przed przerwą Julian Świątek popisał się kapitalnym uderzeniem i było już 2:0.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Victoria miała optyczną przewagę, ale długo nie potrafiła podwyższyć prowadzenia. Stało się to w 83. minucie za sprawą Ławcewicza-Musialika, który z bliska wykończył dogranie Wociala. Rezerwowy gospodarzy zaliczył wejście smoka, bowiem chwilę później uderzeniem głową ustalił wynik spotkania na 4:0.

Victoria Sulejówek triumfowała w Regionalnym Pucharze Polski i będzie reprezentowała Mazowsze na szczeblu centralnym.