Remis Arsenalu z Chelsea w derbach Londynu. Manchester City liderem Premier League. Zobacz skrót meczu

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
od 16 lat
Liga angielska. Derby Londynu bez rozstrzygnięcia. Chelsea przed własną publicznością zremisowała z Arsenalem 2:2. Z wyniku szczególnie ucieszył się Manchester City, który po pokonaniu Brighton podmienił Kanonierów na pozycji lidera tabeli.

Bramki z meczu Chelsea - Arsenal

Derbom z perspektywy ławki Arsenalu przyglądał się reprezentant Polski, Jakub Kiwior. Jego zespół musiał gonić wynik w drugiej połowie. Udało się dzięki ostatniemu kwadransowi.

Kibice "The Blues" zgromadzeni na stadionie Stamford Bridge wybuchli radością w 15. minucie, gdy Cole Palmer wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Marca Cucurelli. 21-latek mógł strzelić drugiego gola 15 min później, ale piłka przeleciała obok prawego słupka.

Na początku drugiej połowy Mychajło Mudryk popisał się kapitalnym strzałem z dystansu i podwyższył na 2:0. Palmer miał kolejną okazję w 58. min, lecz David Raya obronił jego strzał. W 77. min piłkarze Arsenalu przejęli piłkę po słabym wybiciu bramkarza Roberta Sancheza i Declan Rice zdobył bramkę kontaktową. Następnie Bukayo Saka zagrał piłkę w pole karne, a Leandro Trossard wykończył akcję i było 2:2.

Drużyna trenera Mikela Artety uratowała remis, lecz nie zdołała utrzymać pozycji lidera. Zarówno Arsenal, jak i Manchester City po dziewięciu meczach mają 21 pkt, lecz "Obywatele" mają lepszy bilans bramkowy. PAP