Remis na Mestalla

Piotr Szymański
W drugim wtorkowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów, Valencia na własnym stadionie zremisowała z Schalke 1:1. Powrót do rodzinnej Hiszpanii zaliczył Raul Gonzalez i uświetnił go bramką na wagę korzystnego rezultatu dla przyjezdnych. Przed rewanżem, to podopieczni Felixa Magatha są faworytem.

Tuż po rozpoczęciu spotkania wyśmienitą okazję mieli goście. Po rzucie rożnym Farfana jeden z pomocników mocną główką wrzucił piłkę w pole karne. Tam czekał na nią Huntelaar, który będąc cztery metry przed bramką nie trafił w piłkę. Jednak dość niespodziewanie, to Valencia w 17. minucie wyszła na prowadzenie. Do akcji kapitalnie podłączył się Mathieu na lewej stronie, a dobre dośrodkowanie z najbliższej odległości wpakował do siatki Soldado.

Zobacz galerię zdjęć z meczu

Po przerwie Niemcy odpowiedzieli golem. W 63. minucie Raul otrzymał piłkę w polu karnym i lekkim strzałem z lewej nogi doprowadził do wyrównania. Mimo szybkiego wprowadzenia na plac dwóch skrzydłowych Joaquina i Vicente, gospodarze nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. W rewanżu Schalke będzie musiało radzić sobie bez Schmitza, który w ostatnich sekundach obejrzał czerwoną kartkę.