Bartosz Wartałowicz
od 16 lat
Reprezentacja Hummel 4 Ligi pokonała kadrę Klasy Okręgowej 7:1 w meczu podsumowującym sezon 2022/2023. Zobaczcie zdjęcia ze spotkania.

8 goli w Busku-Zdroju na zakończenie sezonu. Reprezentacja Hummel 4 Ligi wysoko wygrała z kadrą Klasy Okręgowej

Hummel 4 Liga - Klasa Okręgowa 7:1 (2:1)
Bramki: Przemysław Śliwiński 22, 57, Bartosz Sot 36, Kacper Rogoziński 47, Mateusz Rejowski 66, Piotr Rajca gol samobójczy 63, Mateusz Kawecki 73 - Kacper Wiecha 27.
Hummel 4 Liga: Nowak - Wasilewski, Niziołek, Skrzypek, F. Rogoziński - Gaj, Puton, Rejowski - Rogula, Śliwiński, Sot oraz Pietras, Marek, Kawecki, Toboła, K. Rogoziński i Kot.
Klasa Okręgowa: Pawlikowski - Bandura, Górski, Rajca, Nogacki - Tkacz, Zagdan, Maderak, Wójcik, Kądzielski, Bąk - Wiecha oraz Mikosa, Majchrzak, Płatek, Rak, Czuba, Skwarliński, Krzysztofik i Łukawski.

Sędziowali: Albert Bińkowski, Daniel Detka i Jakub Chrzanowski.

Zobaczcie zdjęcia z tego spotkania.

Mecz toczył się w niezwykle przyjaznej atmosferze. Oba zespoły stworzyły bardzo dobre widowisko, co zostało udokumentowane aż ośmioma bramkami. Do przerwy mecz był bardzo wyrównany i kadra prowadzona przez Pawła Jaworka i Macieja Śmiecha prowadziła 2:1 po golach Przemysława Śliwińskiego i Bartosza Sota, ale dużo ciekawiej zrobiło się po przerwie. W drugiej odsłonie zespół czwartoligowców zdeklasował swoich rywali z niższej ligi, ale w tym spotkaniu bardziej niż gole liczyła się dobra zabawa, co podkreślali trenerzy i zawodnicy obu zespołów.

Ten sezon był bardzo udany dla GKS Rudki, tak naprawdę jeden z lepszych. Jeżeli chodzi o mecz to wiadomo, że to była dobra zabawa. Od początku byliśmy w roli faworyta, inny wynik niż nasze zwycięstwo byłby dużą niespodzianką. Szczególnie w drugiej połowie pokazaliśmy, że jest ta różnica między zawodnikami z 4 i 5 ligi. Należy jednak pochwalić piłkarzy z Klasy Okręgowej, bo kilku pokazało się z bardzo dobrej strony. Dobór piłkarzy do tego spotkania był ciężki, staraliśmy się powołać piłkarzy z zespołów z pierwszej dziesiątki tabeli 4 ligi. Wiadomo, że po drodze trafiają się różne kontuzje i inne zdarzenia, ale wszyscy zaprezentowali się dobrze

- powiedział trener kadry Hummel 4 Ligi, Paweł Jaworek.

Tu nie chodziło o wynik. My postawiliśmy na młodych chłopców, żeby mogli się pokazać w takim spotkaniu. Fajnie wyglądali na tle ogranych piłkarzy z okręgówki i chcieliśmy ich wyróżnić. Sięgnęliśmy po zawodników z różnych zespołów i chcieliśmy trochę wypromować tę świętokrzyską piłkę.

- zaznaczył Mariusz Kośmider, trener kadry Klasy Okręgowej.