Rewanżu nie było. Lechia z "Jagą" na remis

Marcin Szczepański
W pierwszym spotkaniu ćwierćfinału Pucharu Polski, pomiędzy Lechią Gdańsk, a Jagiellonią Białystok padł bezbramkowy remis. O awansie zadecyduje rewanż w Białymstoku.

W mroźnych warunkach przyszło dziś grać piłkarzom Lechii i Jagiellonii w pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski. Lechiści planowali srogi rewanż za wyeliminowanie ich w poprzedniej edycji rozgrywek, jednak zespół Michała Probierza, inaugurujący dzisiaj rundę wiosenną nie zamierzał tanio sprzedać skóry.

W 22. minucie Lechia miała dogodną okazję na objęcie prowadzenia, jednak Bedi Buval nie dał rady pokonać Grzegorza Sandomierskiego, który popisał się dobrą interwencją. W 35. minucie piłkę po nieudanie wykonanym rzucie wolnym wrzucał Paweł Nowak, jednak tym razem Buval nawet w nią nie trafił. W przekroju pierwszej połowy początek należał zdecydowanie do Lechii, jednak później przewagę mieli goście. Bramek jednak do przerwy nie było.

Po przerwie zresztą też, choć okazji nie brakowało. Najgroźniejszą była sytuacja sam na sam Buvala z Sandomierskim, ale w 62. minucie bramkarz "Jagi" ponownie okazał się lepszy. Goście najlepszą okazję mieli w 80. minucie, jednak tym razem Sebastian Małkowski był lepszy w pojedynku z Tomaszem Frankowskim, którego dobrym podaniem obsłużył Marcin Burkhardt. Do końca oba zespoły walczyły o zwycięstwo, jednak bohaterami tego dnia byli jedynie obaj bramkarze.

Dzisiejsze spotkanie choć nie było owocne w bramki, mogło się podobać. Lepszą grę pokazali podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego, którzy przez większą część spotkania dyktowali warunki. Pomimo ofensywnego ustawienia gospodarzy, w drugim z rzędu meczu nie udało im się strzelić bramki. Z wyniku 0:0 cieszyć się może Michał Probierz, dla którego dzisiejsze spotkanie pucharowe było pierwszym meczem w rundzie wiosennej. Rewanż 16 marca.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 0:0

Żółte kartki: Thiago Cionek, Mladen Kascelan (Jagiellonia).

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa). Widzów: 4 500.

Lechia: Sebastian Małkowski - Marcin Pietrowski, Krzysztof Bąk, Luka Vućko, Levon Airapetian - Łukasz Surma, Paweł Nowak (81.Marko Bajić), Kamil Poźniak (81 Tomasz Dawidowski) - Aliaksandr Sazankow (46 Ivans Lukanovs), Bedi Buval, Abdou Traore.

Jagiellonia: Grzegorz Sandomierski - Alexis Norambuena, Thiago Cionek, Andrius Skerla, Luka Pejović - Tomasz Kupisz (66 Tomasz Frankowski), Mladen Kascelan (55 Hermes), Rafał Grzyb, Marcin Burkhardt (84 Vuk Sotirović), Franck Essomba - Ermin Seratlić.