Lechia Gdańsk 0 - 0 Jagiellonia Białystok

Lechia Gdańsk

0

Jagiellonia Białystok

0

• Dzisiejsze spotkanie choć nie było owocne w bramki, mogło się podobać. Lepszą grę pokazali podopieczni trenera Kafarskiego, którzy przez większą część spotkania dyktowali warunki. Pomimo ofensywnego ustawienia gospodarzy, w drugim z rzędu meczu nie udało im się strzelić bramki.Z wyniku 0:0 cieszyć się może Michał Probierz, dla którego dzisiejsze spotkanie pucharowe było pierwszym meczem w rundzie wiosennej. Rewanż 16 marca.

• Sędzia Borski kończy mecz. Na tablicy wynik 0:0

• Sędzia dolicza 2 minuty.

• Mocny strzał z dystansu Frankowskiego. Piłka jednak mija bramkę.

• Zmiana w zespole gości. Schodzi Burkhardt, wchodzi Sotirović.

• Za Poźniaka wchodzi Dawidowski.

• Podwójna zmiana w zespole Lechii. Za Nowaka wchodzi Bajić.

• Najlepsza akcja Jagi w tym meczu. Burkhardt prostopadle podaje do Frankowskiego, ten jednak nie poradził sobie z Małkowskim.

• Kapitalne uderzenie z pierwszej piłki Kamila Poźniaka. Zwycięsko z tej akcji wychodzi po raz kolejny Sandomierski.

• Kolejna kapitalna akcja gospodarzy. Z lewej strony dośrodkowywał Lukjanovs, głową uderzał Traore. Piłka powędrowała jednak obok bramki.

• Uderzał Grzyb, strzał należy jednak zostawić bez komentarza.

• Schodzi Kupisz, a w jego miejsce wchodzi Frankowski.

• Poza polem gry rozgrzewa się Tomasz Frankowski. To może być znak, że trener Probierz liczy dziś na 3 punkty.

• Najlepsza akcja dzisiejszego meczu. Traore w kapitalny sposób zgrywa piłkę do Buvala, ten w akcji sam na sam okazał się jednak gorszy od Grzegorza Sandomierskiego.

• Groźna akcja gości. Z lewej strony dośrodkowywał Seratlić, piłka jednak nie doszła do żadnego z piłkarzy.

• Pierwsza zmiana w zespole Michała Probierza. Za Kascelana wchodzi Hermes.

• Traore dośrodkowuje do Buvala. Francuza ubiegł jednak Skerla, który odsunął zagrożenie od własnej bramki.

• Z dystansu strzelał Tomasz Kupisz. Pewnie interweniował Małkowski.

• Piłkarze Lechii przez 2 minuty rozgrywali akcje w okolicy pola karnego Sandomierskiego. Długa i miła dla oka akcja, nie zakończyła się jednak strzałem.

• Kascelan przerywa kontrę Lechii i fauluje Pawła Nowaka. W efekcie otrzymuje żółtą kartkę.

• W przerwie meczu trener Kafarski zdecydował się na jedną zmianę. Za Sazankou wszedł Lukjanovs.

• Pierwsze 10 minut należało do Lechii, jednak przez kolejne pół godziny goście się przebudzili i zaczęli stwarzać groźne sytuacje podbramkowe. Efektem czego pierwszą połowę można uznać za wyrównaną ze wskazaniem na gospodarzy.

• Rzut rożny dla Jagiellonii wykonuje Burkhardt. Stały fragment nie kończy się jednak strzałem.

• Po zderzeniu z jednym z gospodarzy na murawie leży Norambuena, sędzia jednak nie przerywa gry i pozwala grać dalej.

• Dwie składne akcje przeprowadzili goście, jednak żadna nie zakończyła się strzałem.

• Rzut wolny z prawej strony pola karnego wykonuje Traore, piłka obija mur i ląduje pod nogami Paweł Nowaka. Ten dośrodkowuje w pole karne, jednak z piłką mija się Buval.

• Thiago Cionek otrzymuje żółtą kartkę po faulu na Sazankou.

• Kapitalna akcja lechistów, w której udział brali Nowak, Sazankou i Traore. Ostatecznie akcja okazała się tylko widowiskowa, w której nie oddano nawet strzału.

• Rzut wolny dla Jagiellonii. Na strzał z 30 metrów zdecydował się Burkhardt. Piłka jednak powędrowała wysoko nad bramką.

• Nowak prostopadle podaje do Buvala, a ten potężnie uderza z 15 metrów. Bohaterem tej akcji okazał się jednak Sandomierski, który pewnie interweniował.

• Za atakowanie wzięli się goście. Tym razem na bramkę Lechii uderzał Burkhardt.

• Dwa z rzędu rzuty rożne wykonywał Rafał Grzyb. Żaden z nich nie zagroził jednak bramce Małkowskiego.

• Pierwszy strzał Jagiellonii. Z lewej strony pola karnego uderzał Essomba.

• Pierwsze 10 minut zdecydowanie należy do Lechii. Gospodarze narzucili tempo gry, do którego nie mogą dopasować się przyjezdni.

• Kolejna groźna akcja Lechistów. Tym razem strzałem z dystansu popisał się Paweł Nowak.

• Pierwsza składna akcja gospodarzy. Nowak po pięknym dryblingu podał do Buvala, a ten strzałem z 16 metrów strzelił tuż obok słupka.

• Rozpoczyna Jagiellonia.

• Piłkarze już na murawie. Gospodarze podobnie jak w meczu z Chorzowem w białych strojach, goście natomiast w tradycyjnych żółto-czerwonych barwach.

• Frekwencja na trybunach nie powala na kolana. Główną tego przyczyną jest chyba temperatura, która w tej chwili przekracza -5 stopni.

• Za kwadrans początek spotkania. Na murawie już od kilkunastu minut rozgrzewają się obie ekipy. Dla Lechii dzisiejsze spotkanie ma być rewanżem za ubiegłoroczny półfinał Pucharu Polski. Emocji z pewnością nie zabraknie.

• Znamy już składy obu zespołów. W porównaniu z ligowym meczem z Ruchem w składzie Lechii dwie zmiany. Vytautasa Andriuskeviciusa zastąpił Levon Airapetian, natomiast za Marko Bajicia zagra Paweł Nowak. Jagiellonia spotkaniem pucharowym inauguruje natomiast rundę wiosenną. Tylko na ławce rezerwowych zasiadł pozyskany w ostatnim dniu okna transferowe ze Śląska Wrocław Vuk Sotirović.