Rezerwy Lecha Poznań odpadły z Pucharu Polski. Podopieczni Artura Węski przegrali z trzecioligową Olimpią Grudziądz 0:3

Radosław Patroniak
Piłkarze Lecha II Poznań nie mieli nic do powiedzenia w starciu z drużyną grającą klasę niżej Łukasz Szalkowski
Drugoligowi piłkarze Lecha II Poznań przegrali we wtorek w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski z trzecioligową Olimpią w Grudziądzu 0:3 (0:2). Lider III ligi (grupa II) ma w tym sezonie patent na poznańskie zespoły, bo rundę wcześniej wyeliminował ekstraklasową Wartę Poznań.

Podopieczni Artura Węski pierwszą bramkę stracili już w 15 min po strzale w okienko Michała Cywińskiego. Goście nie otrząsnęli się jeszcze po straconym golu, a przegrywali już 0:2 po kolejnym efektownym uderzeniu, tym razem Jakuba Bojasa.

Po przerwie, mimo wysiłków lechitów, wynik się nie zmieniał. W doliczonym czasie gry wygraną gospodarzy przypieczętował Jose Cabrera. W tym momencie stało się jasne, że w fazie 1/8 finału PP Wielkopolskę będzie reprezentował już tylko pierwszy zespół Lecha.

Warto dodać, że Olimpia Grudziądz jest jedynym zespołem na tym szczeblu rozgrywek o Puchar Polski, obok Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, występującym na co dzień w III lidze.

Olimpia Grudziądz - Lech II Poznań 3:0 (2:0)
Bramki: Michał Cywiński (15), Jakub Bojas (20), Jose Cabrera (90).

OLIMPIA: Olszewski - Karankiewicz, Wicki, Witasik, Leszczyński, Karmański, Zawada, Warcholak, Kaczmarek, Cywiński, Bojas
LECH II: Mleczko - Pingot, Norkowski, Kryg, Karbownik, Kriwiec, Palacz, Kołtański, Laskowski, Gogół, Zagórski.

Lech Poznań dwoma golami w pierwszej połowie załatwił awans do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski. Maciej Skorża dał szansę głębokim rezerwom, ale ci zawodnicy - przynajmniej do przerwy - go nie zawiedli. Oceniliśmy piłkarzy Kolejorza za mecz z Unią Skierniewice (2:0).Zobacz oceny lechitów ---->

Lech Poznań bez problemów awansuje do kolejnej rundy. Ocenil...