Ricardinho, były skrzydłowy Lechii, zdobył bramkę w eliminacjach do Ligi Mistrzów

jac
Szefowie Sheriffa Tiraspol mogą dopisać transfer Ricardinho do tych z gatunku trafionych. Były pomocnik Lechii Gdańsk kosztował 350 tys. euro, ale już zaczyna się spłacać. Na debiutanckie trafienie w Sheriffie nie czekał długo, bo trafił w swoim drugim występie.

Po raz pierwszy "Rysiek" założył żółto-czarną koszulkę mistrza Mołdawii w zeszłym tygodniu, kiedy to Sheriff rozpoczął walkę o elitarną Ligę Mistrzów. Zaczął - tak jak Legia Warszawa - od II rundy, w której to trafił na mistrza Czarnogóry - drużynę FK Sutjeska. Sheriff u siebie zremisował 1:1, a Ricardinho zszedł z boiska po 68 minutach gry, kiedy zmienił go Bułgar, Ismail Isa.

W rewanżu Sheriff nie dał jednak szans Czarnogórcom. Na ich terenie pokonał ich aż 5:0, a Ricardinho, który rozegrał pełne 90 minut, wpisał się na listę strzelców. W 47. minucie podwyższył bowiem prowadzenie 2:0. W ogóle to był mecz Brazylijczyków. Cztery z pięciu goli zostało strzelonych właśnie przez Latynosów. Prócz Ricardinho dwa razy trafił Fernando i raz Cadu. Piąte trafienie dołożył rezerwowy Mołdawianin Alexandru Scripcenko.

Sheriff wygrał w dwumeczu i awansował do III rundy. Włodarze tego klubu mają mocarstwowe plany. Chcą po raz pierwszy wejść do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Trzy lata temu w decydującym dwumeczu wyeliminował ich szwajcarski FC Basel.