Roma i Bayer powinny grać ze sobą co tydzień! Fenomenalny mecz w Rzymie! [RELACJA, ZDJĘCIA]

tom
Dwa tygodnie po pierwszym spotkaniu tych drużyn zakończonym wynikiem 4:4 dziś doczekaliśmy się rewanżu godnego tamtego starcia. Na Stadio Olimpico w Rzymie Roma pokonała po bardzo emocjonującym meczu (rzymianie znów prowadzili dwoma golami, a rywale zdołali odrobić straty) Bayer Leverkusen 3:2. Całe spotkanie w barwach włoskiej ekipy rozegrał Wojciech Szczęsny, który popisał się kilkoma niezłymi interwencjami.

Spotkanie na Stadio Olimpico zaczęło się idealnie dla gospodarzy. Już w drugiej minucie świetną kontrę Romy wykończył Mohamed Salah. Szybko strzelona bramka zwiastowała nam spotkanie podobne do tego sprzed dwóch tygodni, w którym sytuacja boiskowa zmieniała się niezwykle dynamicznie, a w całym starciu zobaczyliśmy aż osiem bramek.

Po 29 minutach gospodarze prowadzili już 2:0 po trafieniu Edina Dzeko. Po chwili Bośniak mógł po raz drugi wpisać się na listę strzelców, ale w dogodnej sytuacji strzelił nad bramką. Gdyby napastnik Romy pokonał Bernda Leno wydaje się, że Bayer mógłby się nie podnieść.

A tak Niemcy wciąż wierzyli. Szczególnie mocno, kiedy zdołali trafić do siatki Wojciecha Szczęsnego na samym początku drugiej odsłony. Golkiper reprezentacji Polski nie zdołał zatrzymać bardzo silnego strzału Admira Mehmediego pod poprzeczkę z 12 metrów. Pięć minut później znów musiał wyciągać piłkę z siatki po uderzeniu Javiera Hernandeza. Chicharito znalazł się na prawej stronie pola karnego rywali w dogodnej sytuacji i strzelił mocno w długi róg. Szczęsny odbił nieco piłkę, ale nie na tyle by wystarczająco zmienić tor jej lotu. Futbolówka zatrzepotała w siatce Romy. Włosi, podobnie jak przed dwoma tygodniami, roztrwonili dwubramkową przewagę i doprowadzili do bardzo nerwowej sytuacji.

Bayer złapał wiatr w żagle i co chwilę atakował bramkę Szczęsnego. Kilkakrotnie Polak musiał ratować swój zespół przed stratą gola. Roma też doczekała się swojej okazji. I ją wykorzystała. W 80. minucie Omer Toprak popchnął pędzącego do piłki Salaha, który niewątpliwie wbiłby ją do siatki z dwóch metrów. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny, a obrońcę Bayeru wyrzucił z boiska. "Jedenastkę" na zwycięskiego gola zamienił Miralem Pjanić.

Po kolejnym niezwykle emocjonującym meczu Roma zgarnęła trzy punkty. Po czterech kolejkach ekipa Szczęsnego zajmuje drugie miejsce w tabeli za Barceloną mając punkt przewagi nad trzecim Bayerem i dwa nad czwartym BATE.