RSActive 4 Liga. Wysoka wygrana GKS Nowiny ze Stalą Kunów. AKS 1947 Busko pokonał Wierną Małogoszcz. Remis w derbach Kielc

Dorota Kułaga, Jaromir Kruk, Bartosz Wartałowicz
GKS Zio-Max Nowiny rozgromił Stal Kunów 6:0. Gra 3 kolejka RSActive 4 Ligi. Więcej zdjęć >>>>>Bartosz Wartałowicz
W dniach 19-20 sierpnia odbyła się 3 kolejka RSActive 4 Ligi Świętokrzyskiej. Śledź wyniki, relacje oraz tabelę. Mecz Klimontowianki Klimontów z Wisłą Sandomierz wstępnie został przełożony na 6 września.

Rusza 3 kolejka RSActive 4 Ligi. Śledź relacje ze spotkań, wyniki i tabelę

Spartakus Daleszyce -Granat Skarżysko-Kamienna. Mecz przełożony - po piątkowych opadach deszczu boisko nie nadawało się do gry.

Wierna Małogoszcz - AKS 1947 Busko Zdrój 1:2 (0:1)
Bramki: Krystian Sornat 60 – Maciej Pokora 20, Paweł Ślefarski 56.
Wierna: Spurek – Malinowski, Kuzincow, D. Czarnecki, Molęda (84 R. Bała) – Stojko (75 Ginter), Klapa (55 Łata), Sornat, R. Szymański (55 Karbownik) – Rejowski, Soboń.
AKS: Banach – Gwóźdź, Ślefarski, Grad, F. Rogoziński (90 Bogacki) – Kowalczyk (80 Dziewięcki), D. Szymkiewicz (90 Janiec), Szlęzak (60 Załęcki), Wierzchanowski (70 Skiba), K. Rogoziński – Maciej Pokora.

- Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była słaba, AKS dominował. Po straconym drugim golu ruszyliśmy – podsumował Mariusz Lniany, trener Wiernej. AKS prowadzenie dał świetnie dysponowany Maciej Pokora, na którego stawia Marcin Kołodziejczyk. W drugiej odsłonie trafił lider buskiej defensywy, Paweł Ślefarski, lecz Wierna szybko odpowiedziała.

– Gol dla Wiernej padł w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Według mnie w środkowej strefie faulowano naszego zawodnika, po tym poszła akcja dla gospodarzy – przyznał Marcin Kołodziejczyk, szkoleniowiec AKS. W Wiernej dobrze prezentował się Krystian Sornat, który w drugim kolejnym meczu wpisał się na listę strzelców. Po akcji Mateusza Rejowskiego z Arturem Łatą ten drugi wycofał wzdłuż pola karnego, piłka trafiła do Sornata i ten lewą nogą skierował ją do siatki. Wierna nie zdołała doprowadzić do remisu i ma na koncie 3 porażki.

GKS Zio-Max Nowiny - Stal Kunów 6:0 (5:0)
Bramki: Marcin Marek 4, Damian Kopyciński 23, Mateusz Kawecki 30, 34, 80, Wiktor Wilk 42.
GKS: Gugulski - Niebudek (55. Boszczyk), Pietras, Hińcza, Marek - Sinkiewicz, Kawecki, Szmalec (68 Foks), Tomczyk (68. Nowakowski) - Wilk (55 Rozborski) - Kopyciński (55. Grzegorski)
Stal: Wielguszewski - Stańczak, Borek, J. Śmieszek (78 Kowalski), Kosik - Zalewski, Dynarek, W. Śmieszek, Swat (46 Wielgus) - Makówczyński (46. Mikos), Niedbała (46. Gardynik)

Pierwsza połowa była bliska ideału, robiliśmy wszystko co założyliśmy. W drugiej ta gra trochę stanęła i to przeanalizujemy. Na pewno wynik 6:0 bardzo cieszy

- powiedział Przemysław Cichoń, trener GKS Zio-Max Nowiny

To była dla nas dobra lekcja. W naszym klubie zaszły duże zmiany, mamy dużo młodych chłopaków, zgrywamy się i uczymy grać w piłkę. GKS to zespół doświadczony w naszej lidze. Porażka bardzo boli, ale nie załamujemy się i za tydzień znowu chcemy dać z siebie 100 procent

- powiedział trener Stali, Marcin Dynarek.

Relacja z meczu

Neptun Końskie- Arka Pawłów 1:0 (1:0)
Bramka: Michał Smolarczyk 25.
Zwycięską bramkę dla Neptuna zdobył Michał Smolarczyk, były piłkarz między innymi Korony Kielce, w poprzednim sezonie grający w Starze Starachowice. Zadedykował ją żonie i córeczce. Asystę zanotował Jakub Banasik. Po przerwie Arka mogła wyrównać, ale rzut karny w 75 minucie zmarnował Jakub Nowocień - Łukasz Herda obronił ten strzał.

Łysica Bodzentyn - Hetman Włoszczowa 4:2 (3:2)
Bramki: Dominik Chrzanowski 23, 90+3, Michał Mikosa 39, Rafał Kujawa 45 - Tomasz Matuszewski 6, Igor Górski 38.

Orlęta Kielce - Korona II Kielce 2:2 (1:1)
Bramki: Jakub Jaśkiewicz 32, Kacper Śliwa 51 - Paweł Rogula 41, Oskar Sewerzyński 70.

Moravia Anna-Bud Morawica - Pogoń Staszów 8:1 (2:0)
Bramki: Łukasz Zawadzki 9, Jakub Rybus 45+1 karny, Ernest Jopkiewicz 59, Michał Rybus 62, 73, Patryk Turlej 83, Kacper Kościelecki 89, 89 - Ernest Rozmysłowski 86.
Moravia: Borusiński - Łączkowski, Sylwestrzak, Mateusz Zawadzki, Szczepanek - Jopkiewicz (55 Michał Rybus), Rabiej (70 Gilewski), Michał Zawadzki - M. Toboła (55 Kościelecki), J. Rybus (81 Turlej), Ł. Zawadzki (65 Pasternak).

W doliczonym czasie pierwszej połowy Dawid Musiał, bramkarz Pogoni dostał 2 żółte kartki za opuszczenie linii przy karnym Jakuba Rybusa i opuścił boisko. W trzeciej próbie napastnik Moravii trafił na 2:0 i po przerwie gospodarzom grało się łatwiej. 5 goli dla nich było dziełem zmienników.

GKS Rudki- Alit Ożarów 1:2 (1:1)
Bramki: Mateusz Zębala 28 - Jakub Mażysz 33, 71 z karnego.
Alit bardzo dobrze rozpoczął sezon. Po trzech kolejkach na koncie ma 9 punktów, a pierwszoplanową postacią w ekipie Pawła Rybusa jest Jakub Mażysz, który na koncie ma 6 bramek.

Klimontowianka Klimontów-Wisła Sandomierz - wstępnie spotkanie przełożone na 6 września