Ruch Chorzów - Ruch Radzionków 1:2 Niebiescy przegrali z Cidrami ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Ruch Chorzów przegrał w sparingu z Ruchem Radzionków 1:2  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Ruch Chorzów przegrał w sparingu z Ruchem Radzionków 1:2 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W meczu sparingowym rozegranym na Kresach Ruch Chorzów przegrał z Ruchem Radzionków 1:2. Niebiescy skrócili zgrupowanie w Nowym targu, by zagrać w Cidrami. W sobotę chorzowianie zmierzą się w Krakowie z Garbarnią. Zobaczcie zdjęcia z meczu Ruch Chorzów - Ruch Radzionków.

Ruch Chorzów - Ruch Radzionków 1:2 Niebiescy przegrali z Cidrami

Niebiescy mieli w tym tygodniu zaplanowane dwa sparingi. Środowa potyczka z Podhalem Nowy Targ nie doszła do skutku z powodu fatalnego stanu boiska na Podhalu i Ruch usilnie szukał zastępczego rywala. Ostatecznie na zorganizowany na chybcika mecz zgodził się jego imiennik z Radzionkowa. Chorzowianie, by zagrać z Cidrami, skrócili swoje zgrupowanie w górach i zamiast w sobotę wrócili do domów już w piątek.

Obydwa Ruchy spotkały się na boisku ze sztuczną nawierzchnią na Kresach. Piłkarze gospodarzy wyraźnie czuli w nogach trudy obozu w Nowym Targu i to radzionkowianie objęli w I połowie prowadzenie. Nowego bramkarza Niebieskich Jakuba Grzywaczewskiego pokonał strzałem zza pola karnego Andrzej Piecuch.

W trakcie II połowy trener Łukasz Bereta kilku zmian, a szkoleniowiec Cidrów Marcin Dziewulski po godzinie gry wymienił całą jedenastkę, ale nie zmieniło to losów spotkania. W 67 minucie za faul na wychodzącym na czystą pozycję zawodniku czerwoną kartkę zobaczył Bartłomiej Kulejewski. Szkoleniowiec gości zgodził się jednak, by na jego miejsce wszedł na boisko inny piłkarz.

Drugą bramkę dla Cidrów chwilę po tej sytuacji zdobył Michał Szromek. Niebiescy odpowiedzieli tylko honorowym trafieniem Jakuba Rudka po uderzeniu z rzutu wolnego w samo okienko. Więcej goli już nie padło, choć okazji po stronie gospodarzy nie brakowało.

W sobotę chorzowian czeka kolejny sparing. O godz. 13 zmierzą się w Krakowie z Garbarnią prowadzoną przez doskonale znanego na Cichej Łukasza Surmę.

Ruch Chorzów - Ruch Radzionków 1:2 (0:1)
0:1 Andrzej Piechuch (41), 0:2 Michał Szromek (71), 1:2 Jakub Rudek (83-wolny)

Ruch Chorzów Grzywaczewski (62' Tomasz Nowak) - Lechowicz, Słota, Kozłenko (46. Kulejewski, 70. Kozłenko), Będzieszak (46. Kowalski) - Rudek, Neugebauer, Siwek, Foszmańczyk (46. Wojtek), Mamis (46. Wójtowicz) - Swikszcz.

Ruch Radzionków Gruner - Wnuk, Banaś, Skalski, Ćwielong, Piecuch, Dudziński, Turczyn, Wojsyk, Pietryga, Jaworek.

W II połowie weszli: Kopeć, Pietrycha, Amine, Zalewski, Cichecki, Trzcionka, Gwiaździński, Rocki, Siwy, Harmata, Szromek, Strzelczyk.