Tomasz Kuczyński
Ruch potwierdził formę strzelecką ze sparingów i wygrał w Świdnicy 4:2. Andrzej Wisniewski / Polskapresse
W meczu 1. kolejki III ligi, w grupie trzeciej, Ruch Chorzów wygrał w sobotę w Świdnicy z beniaminkiem Polonią-Stalą 4:2 (0:2). Bramki zdobyli: 1:0 Dorian Krakowski (13), 2:0 Wojciech Szuba (25), 2:1 Mariusz Idzik (55), 2:2 Michał Mokrzycki (62), 2:3 Kacper Kawula (76), 2:4 Piotr Kwaśniewski (80).

Wizyta 14-krotnego mistrza Polski była świętem w Świdnicy. Przy okazji sobotniego meczu przygotowano nowy hymn klubu, który odegrano na murawie boiska w obecności obu zespołów. Tuż przed rozpoczęciem meczu była minuta ciszy w hołdzie Powstańcom Warszawskim.

W Ruchu zabrakło kontuzjowanych Marcina Kowalskiego, Mateusza Lechowicza i Jakuba Nowaka.

Niebiescy od 13. minuty przegrywali 0:1. Po wrzutce błąd popełnił Kami Lech, a Dorian Krakowski wpakował piłkę pod poprzeczkę. Pechowo zaczęło się dla Ruchu...

Gospodarze poszli za ciosem i w 25. minucie zdobyli drugą bramkę. Kacper Będzieszak wybił piłkę głową przed pole karne, tam dopadł do niej Wojciech Szuba i huknął prosto w "okienko".

Ruch potrzebował chwili, aby dojść do siebie - próbowali Tomasz Foszmańczyk i Michał Mokrzycki, ale na posterunku był bramkarz Bartłomiej Kot. Jednak do szatni Niebiescy schodzili z dwoma bramkami po stronie strat.

Goście w drugiej połowie starali się coś zmienić. W 53. minucie Foszmańczyk trafił w poprzeczkę, a dwie minuty później było 2:1. Łukasz Janoszka wbiegł w pole karne, podał do Mariusza Idzika, który spokojnie skierował piłkę do siatki. Niebiescy poszli za ciosem i dzięki mocnemu uderzeniu Michała Mokrzyckiego doprowadzili do remisu!

Ruch na tym nie poprzestał, chcąc sięgnąć po pełną pulę. W 76. minucie Niebiescy objęli prowadzenie, gdy piłkę po rzucie rożnym
do bramki wepchnął Kacper Kawula. Zamroczony beniaminek szybko przyjął następny cios - Idzik dośrodkował, a Piotr Kwaśniewski głową dał czwartą bramkę!

Niebiescy kończyli mecz w dziesiątkę, bo w 86. minucie drugą żółtą oraz czerwoną dostał Mateusz Winciersz.

Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica - Ruch Chorzów 2:4 (2:0)

Bramki: 1:0 Dorian Krakowski (13), 2:0 Wojciech Szuba (25), 2:1 Mariusz Idzik (55), 2:2 Michał Mokrzycki (62), 2:3 Kacer Kawula (76), 2:4 Piotr Kwaśniewski (80)

Ruch:Lech - Kwaśniewski, Kawula, Kulejewski, Będzieszak (46. Kasolik) - Winciersz, Mokrzycki, Duchowski (58. Sikora), Foszmańczyk (90+2. Siwek), Janoszka (88. Paszek) - Idzik.

Żółte karki: Szuba, Edil de Souza Barros- Będzieszak, Winciersz, Kawula,

Czerwona kartka: Mateusz Winciersz (86' Ruch, za drugą żółtą).

Sędziował: Dawid Matyszczak (Kluczbork)

Bądź na bieżąco i obserwuj

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

Materiał oryginalny: Ruch Chorzów z piekła do nieba! Niebiescy przegrywali w Świdnicy do przerwy 0:2, a potem zdobyli cztery bramki i zaczęli sezon od zwycięstwa - Dziennik Zachodni