Tomasz Kuczyński
W poprzednim sezonie Ruch przegrał na wyjeździe ze Ślęzą 0:2. Rewanżu w Chorzowie nie było, bo rozgrywki zostały przerwane. pilkanozna.slezawroclaw.pl
W sobotę 29.08.2020 r. w meczu 6. kolejki III ligi w grupie trzeciej Ruch Chorzów grał we Wrocławiu ze Ślęzą i przegrał 0:1 (0:0). Bramkę zdobył Hubert Muszyński w 65. minucie. Dla Niebieskich to pierwsza porażka w sezonie. Ślęza zaliczyła czwarte zwycięstwo w czwartym meczu.

Ślęza Wrocław – Ruch Chorzów 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Hubert Muszyński (65)

Ślęza: Zabielski - Stempin (56. Gil), Muszyński, Tomaszewski, Samiec, Kotyla (85. Dyr), Olejniczak, Pisarczuk, Traczyk (56. Kluzek), Guilherme Cordeiro (75. Bialik), Stępień (85. Szydziak).

Ruch: T. Nowak – Kwaśniewski (85 Duchowski), Kawula, Kulejewski, Kowalski - Sikora, Mokrzycki – Paszek (72. Będzieszak), Janoszka, Winciersz (85. Neugebauer) - Idzik.

Żółte kartki: Muszyński, Tomaszewski - Kwaśniewski, Kowalski, Duchowski.
Sędziował: Maciej Dudek (Żagań)

LIVE
Koniec. Ruch przegrał 0:1 notując pierwszą porażkę w sezonie.
Mamy 82. minutę Ciągle 1:0 dla Ślęzy.
Od 65. minuty Ruch przegrywa 0:1. Hubert Muszyński uderzył z dystansu i Tomasz Nowak został pokonany.
Zaczęła się II połowa.
W 45. minucie Mariusz Idzik trafił w słupek. Po pierwszej połowie bez bramek.

Minęło 30 minut hitowego meczu we Wrocławiu. Na początku groźnie atakowała Ślęza, potem próbował Ruch, ale nadal jest 0:0.
Za nami pierwszy kwadrans, jest 0:0.
Od godz. 14 trwa mecz we Wrocławiu.
Oto skład Ruchu na mecz ze Ślęzą.

Wcześniej pisaliśmy:
Ruch zaczął sezon od czterech wygranych z rzędu. Dopiero w 5. kolejce chorzowianie zostali zatrzymani, w dodatku na Cichej, gdzie zremisowali z Piastem Żmigród 2:2.

ŚLĘZA - RUCH LIVE

- Mamy dobry początek, to była dopiero piąta kolejka, a przecież nie przegraliśmy, więc nie ma co robić wielkiej afery - stwierdził po meczu Piotr Kwaśniewski.

Niebiescy są liderem grupy trzeciej i mają na koncie 13 punktów. Zajmujący drugie miejsce MKS Kluczbork ma o punkt mniej i też w sobotę zagra na wyjeździe z Foto-Higieną Gać (godz. 17).

ŚLĘZA - RUCH NA ŻYWO

We wtorek Niebiescy urządzili sobie ostre strzelanie w meczu 1/8 finału Pucharu Stulecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej wygrywając z Unią Świerklaniec aż 12:0. Teraz pora na powrót do rozgrywek ligowych. Poprzeczka będzie zawieszona o wiele wyżej. Ślęza do tej pory rozegrała trzy mecze i wszystkie wygrała - 4:1 na wyjeździe z rezerwami Miedzi Legnica, 3:0 z rezerwami Górnika Zabrze i ostatnio w Świdnicy 5:2 z Polonią-Stalą. Aż cztery bramki dla gości zdobył Piotr Stępień.

ŚLĘZA - RUCH ONLINE

Na internetowej stronie Ślęzy czytamy, że Ruch jest najbardziej utytułowanym klubem w Polsce, wymienia się sukcesy chorzowian, wspomina największe zdanie, ale to zdanie oddaje rzeczywistość: "Ślęza nie będzie jednak toczyć boju z piękną historią i tradycjami Niebieskich, a ze współczesnym Ruchem, który tak samo jak 1KS rywalizuje teraz w III lidze".

Choć w Ruchu grają zawodowcy, zarabiający spore pieniądze, to są to też tylko ludzie

"Czy Ślęza powinna się bać konfrontacji z Ruchem?" - zastanawia się autor meczowej zapowiedzi i odpowiada: "Absolutnie nie, bo choć w Ruchu grają zawodowcy, zarabiający spore pieniądze, to są to też tylko ludzie. Niczego nie ujmując klasie prezentowanej przez piłkarzy z Chorzowa, to naszym też nic nie brakuje".

Rok temu, 24 sierpnia 2019, w 4. kolejce III ligi Ruch przegrał na wyjeździe ze Ślęzą 0:2, kończąc mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Konrada Kasolika i Mateusza Iwana.

ŚLĘZA - RUCH TRANSMISJA

Wiele wskazuje na to, że Ruch będzie musiał radzić sobie we Wrocławiu bez swego kapitana Tomasza Foszmańczyka, który zagrał z Piastem tylko 45 minut.

- Myślę, że dolega mi coś poważniejszego i powrót do zdrowia nie potrwa kilka dni. Męczyłem się z tym już jakiś czas i nic nie pomogło. Cały czas mnie bolało i pomimo tego, że chciałem grać, to nie byłem w stanie - stwierdził "Fosa".

- W meczu z Kluczborkiem zaryzykowaliśmy z Tomkiem Foszmańczykiem, z Piastem Żmigród także, ale można powiedzieć, że to się nie udało. Zszedł w przerwie, a już przed meczem mieliśmy problem i z „Ecikiem”, i właśnie z „Fosą”, bo nie trenowali dużo. Wyciągniemy z tego wnioski i będziemy stawiać na tych, którzy cały czas trenują. Nie będziemy już ryzykować - zapowiedział trener Ruchu Łukasz Bereta.

Mecz Ślęza - Ruch będzie można zobaczyć w transmisji online TUTAJ . Część dochodu z wykupionych kodów dostępu do transmisji trafi na konto chorzowskiego klubu.