Ruch wygrał na gorącym terenie

Michał Wieczorek
Artur Sobiech i Łukasz Janoszka mają stanowić o sile ataku "Niebieskich"
Artur Sobiech i Łukasz Janoszka mają stanowić o sile ataku "Niebieskich" Sylwester Wojtas (Ekstraklasa.net)
Ruch Chorzów rozpoczął zmagania polskich klubów w europejskich pucharach. "Niebiescy" w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej wygrali z Szachtiorem Karaganda 2:1.

"Niebiescy" mieli w tym meczu mnóstwo szczęścia. Gola na wagę zwycięstwa zdobyli tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Sebastian Olszar został sfaulowany przez bramkarza rywali w polu karnym, a rzut karny na bramkę wykorzystał Wojciech Grzyb.

Chorzowianie już na przerwę schodzili z pozytwnym dla siebie wynikiem. To Szachtior przeważał przez pierwsze 45 minut, ale Ruch zdobył gola "do szatni". Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Aldin Didić, już w 9. minucie spotkania. W 45. minucie gola dla polskiego zespołu zdobył Łukasz Janoszka.

Piłkarze trzeciej drużyny ligi Kazachstanu mieli kilka dogodnych okazji na wyrównanie. Najlepszej nie wykorzystali w doliczonym czasie meczu, gdy Andriej Finonczenko nie trafił do pustej bramki. Wcześniej Krzysztof Pilarz dwukrotnie bronił groźne strzały gospodarzy - Didica i Aleksieja Danajewa.

Na początku drugiej połowy kontuzji doznał Olszar, którego zastąpił Marcin Zając.

W Karagandzie wśród chorzowian zabrakło Macieja Sadloka. W środę rano obrońca reprezentacji Polski siedział już w samolocie przygotowującym się do startu, ale w ostatnich chwili poczuł się źle i opuścił maszynę.

Rewanż odbędzie się 8 lipca w Chorzowie (godz. 20.30). Jeśli podopieczni trenera Fornalika uporają się z tym przeciwnikiem, w kolejnej rundzie - 15 i 22 lipca - spotkają się z Valetta FC (Malta).