Rusza modernizacja boisk przy ul. Małachowskiego i al. Piłsudskiego

Jan Hofman
Jan Hofman
10 mln zł będzie kosztowała modernizacja boisk przy ul. Małachowskiego i al. Piłsudskiego, które służyć mają Widzewowi. Pierwszy etap prac już trwa.

Projekt realizowany będzie w latach 2023-2025, przy wsparciu Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach "Sportowej Polski – Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej - Edycja 2022" w kwocie ok. 6 mln zł, przy wkładzie własnym Miasta Łodzi w kwocie ponad 4 500 000 zł.

Plan przewiduje trzy etapy inwestycji: na Obiekcie Sportowym przy ul. Małachowskiego 5, na którym docelowo do dyspozycji będą aż dwa boiska z nową sztuczną nawierzchnią oraz inwestycja przy Stadionie Miejskim przy ul. Piłsudskiego.

Etap I:

Modernizacja boiska treningowego przy ul. Małachowskiego z sztuczną nawierzchnią. Trwają prace przygotowawcze docelowo zmierzające do wymiany nawierzchni. Zakończenie tej inwestycji, której koszt będzie wynosił ponad 2 mln zł przewidywane jest pod koniec bieżącego roku. Zdemontowano, a następnie została zutylizowana wyeksploatowana nawierzchnia, wyrównywano podbudowy i trwa ułożenie nowej nawierzchni wykonanej w technologii tkania. Trawa tkana odznacza się wysoką wytrzymałością na wyrywanie pęczków włókien co spowoduje wydłużenie jej życia technicznego. Nowa nawierzchnia wykonana będzie z materiałów, które można po zakończeniu eksploatacji nawierzchni poddać recyklingowi, a nie utylizacji.

Etap II:

Druga część zadania to wymiana nawierzchni naturalnej boiska w kompleksie sportowo-treningowym przy ul. Małachowskiego 5 na nawierzchnię syntetyczną. Realizacja tego zadania odbędzie się w formule zaprojektuj i wybuduj. Wraz z wykonawcą, który będzie realizował nasze zadanie będziemy dążyć do ułożenia nawierzchni jak najbardziej odpowiedniej dla użytkowników jak i dla środowiska. Będziemy dążyć do tego aby ułożona nawierzchnia mogła być po wyeksploatowaniu poddana recyklingowi a nie utylizacji. Boisko z nową sztuczną nawierzchnią będzie posiadało również zraszanie, które niezbędne jest w celu schładzania płyty boiska w upalne dni, ograniczenia pylenia granulatu oraz co wydaje się być najistotniejszym elementem, to zbliżenie warunków gry na nawierzchni syntetycznej do gry na nawierzchni naturalnej. Trwa postępowanie na wybór Wykonawcy a wymianę nawierzchni, zaplanowano na czas letniej przerwy treningowej, która przypada na okres od czerwca do września 2024 r.

Etap III:

Część trzecia to budowa pełnowymiarowego boiska piłkarskiego z nawierzchnią naturalną. Boisko będzie posiadało drenaż odprowadzający wody opadowe do zbiorników retencyjnych z możliwością ponownego wykorzystania do podlewania płyty, ogrzewanie glikolowe płyty, oświetlenie, zostanie wyposażone w piłkochwyty. Zakładany termin zakończenia całości zadania inwestycyjnego to koniec czerwca 2025 r. W roku bieżącym
przewidujemy ogłoszenie przetargu na realizacje zadania w formule zaprojektuj i wybuduj, a pierwsze prace związane z budową boiska zamierzamy zainaugurować wiosną 2024 r.

od 7 lat
Wideo

Marcin Nowak żużlowiec Texom Stali Rzeszów - 10. Sportowiec 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rusza modernizacja boisk przy ul. Małachowskiego i al. Piłsudskiego - Express Ilustrowany

Wróć na gol24.pl Gol 24