Sassuolo ograło Fiorentinę, Berardi bohaterem meczu (GALERIA)

mgs
Szalone widowisko oglądali kibice na Stadio Artemio Franchi. Sassuolo niespodziewanie pokonało czwartą w tabeli Fiorentinę 4:3. Bohaterem meczu został Domenico Berardi, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Kolejny występ w barwach "Violi" zaliczył Rafał Wolski.

Domenico Berardi znów przypomniał o sobie piłkarskiemu światu. 19-letni napastnik w trwającym obecnie sezonie jeśli zachwyca, to robi to w sposób iście spektakularny. Do tej pory zdążył wbić trzy gole Sampdorii, dzięki którym jego drużyna wygrała w Genui 4:3. Następnie młody bombardier zaliczył fantastyczny występ przeciwko Milanowi, któremu strzelił aż cztery gole. Teraz na swoje konto może dopisać kolejny świetny popis strzeleckich umiejętności, bowiem dziś na Stadio Artemio Franchi trzykrotnie pokonał golkipera Fiorentiny zapewniając Sassuolo niezwykle ważne zwycięstwo.

Berardiemu wystarczyła zaledwie jedna połowa, by popisać się hattrickiem. Włoch trafiał do siatki rywala kolejno w 23., 33. i 42. minucie spotkania.

Od pierwszej minuty meczu w wyjściowym składzie na murawie pojawił się Rafał Wolski. Reprezentant Polski nie odznaczył się na placu gry niczym szczególnym, a Vincenzo Montella zdecydował się na jego zmianę w 55. minucie. Wówczas zastąpił go Joaquin.

Zwycięstwo Sassuolo we Florencji spowodowało, że beniaminek wydostał się ze strefy spadkowej i zajmuje obecnie szesnastą lokatę. Nad osiemnastą w tabeli Bologną gracze Eusebio Di Francesco mają dwa punkty przewagi. Fiorentina z kolei wciąż zajmuje pewną, czwartą pozycję.

Fiorentina - Sassuolo 3:4

Bramki: 57. Rodriguez (kar.), 72. Rossi, 75. Cuadrado – 23. Berardi (kar.), 33. Berardi, 42. Berardi, 65. Sansone

Kartki: 22. Valero 34. Cuadrado, 90+1. Pasqual – 3. Gazzola, 30. Longhi , 49. Missiroli, 79. Berardi

Fiorentina: Rosati – Diakite (69' Tomovic), Rodriguez, Savic, Pasqual – Fernandez, Valero, Pizarro – Wolski (55' Joaquin), Matri (65' Rossi), Cuadrado

Sassuolo: Pegolo – Gazzola, Antei, Cannavaro, Longhi – Chisbah, Missiroli, Biondini – Berardi, Zaza (74' Floccari), Sansone (80' Ziegler)