Sędzia przerwał mecz przy stanie 31:0 i... został zawieszony

Bartłomiej Stachnik
Jak donoszą media, we Włoszech został zawieszony sędzia, który przy stanie 31:0 zdecydował się na przerwanie meczu. Rzecz miała miejsce w rozgrywkach młodzieżowych.

Po około godzinie gry, w rozgrywkach U-14, Persiceto 85 strzeliło trzydziestą pierwszą bramkę, podczas gdy ich przeciwnicy - Ponte Ronca - wciąż nie znaleźli drogi do siatki. W tej sytuacji sędzia zdecydował, że dalsza gra nie ma sensu i, po konsultacji z oboma klubami oraz ich przedstawicielami, przerwał spotkanie przed upłynięciem regulaminowych 90 minut.

Jego decyzja nie spotkała się jednak ze zrozumieniem wśród władz. Związek piłkarski zdecydował się go zawiesić, chociaż twierdzi, że nie jest to kara, a raczej forma przypomnienia, że przepisy powinny być przestrzegane i nie zależą od widzimisię sędziego.

Co więcej, w świetle tych przepisów mecz musi zostać powtórzony, co chyba niezbyt zadowala Ponte Rico, które prawdopodobnie znów będzie musiało znieść gorycz wysokiej porażki.

Odcinkowy pomiar prędkości. Miliony wyrzucone w błoto?