Sikorski w końcu strzelił, ale Wisła bez zwycięstwa

Kasia Guzik
Daniel Sikorski, zdobywca honorowego trafienia dla Wisły cieszył się ze swojego pierwszego gola w barwach krakowskiego klubu. Jednak jego radość była niepełna, gdyż "Biała Gwiazda" przegrała z Legią 1:2.

To twoja pierwsza bramka w barwach klubu. Szkoda, że drużyna nie inkasuje 3 punktów.
Przede wszystkim przegraliśmy mecz i jest nam przykro. Musimy zapomnieć o tym spotkaniu i przygotować się do tego środowego. Mam nadzieję, że w pojedynku ze Śląskiem coś wpadnie i wtedy będę się cieszył.

Legia to chyba przeciwnik, z którym dobrze ci się gra. Już kiedyś strzeliłeś bramkę legionistom.
Możliwe, nie pamiętam. Bramka jest bramką, ale nic nie pomogła.

Drużynie nie pomogła, ale może pomogła w jakiś sposób Tobie.
W końcu wpadła i cieszę się z tego.

Chcesz być na bieżąco? Polub nasz nowy fanpage Wisły Kraków na facebooku!

Co powiesz o decyzjach sędziów w meczu? Pojawia się wiele krytycznych głosów pod ich adresem.
Przy tej pierwszej bramce dla Legii, piłka była za linią. Znów nie pomagają nam sędziowie. Trzeba z tym żyć i szybko o tym zapomnieć.

Udało się strzelić bramkę i mogliście starać się ratować remis. Czego zabrakło, aby tak się stało?
Być może zabrakło trochę szczęścia, żeby piłka wpadła do bramki. Sam nie wiem, ciężko tak na gorąco ocenić.

Jak ocenisz Legię, kandydata do mistrzostwa Polski?
Jest to bardzo dobry zespół. W ostatnich meczach wygrywają. Jak tak dalej będą grać, to zasłużenie zdobędą tytuł mistrza kraju.

Przed wami najważniejszy mecz tego sezonu – środowy pojedynek ze Śląskiem. Liczysz na występ od pierwszej minuty?
Mam nadzieję, że będę mógł pomóc zespołowi. To, czy zagram od początku, czy wejdę na 10 minut, nie ma znaczenia. Wierzymy w awans do finału Pucharu Polski i będziemy walczyć tak, jak w meczu z Legią. Myślę, że przejdziemy dalej.

Czytaj piłkarskie newsy w każdej chwili w aplikacji Ekstraklasa.net na iPhone'a lub Androida.