Skorża: Chciałem zmienić Djouma, ale nie zdążyłem - zaraz dostał drugą żółtą kartkę

tom
Maciej Skorża
Maciej Skorża Waldemar Wylegalski
Lech Poznań przegrał w Bydgoszczy z Zawiszą w meczu 24. kolejki Ekstraklasy 0:1. Oto co po spotkaniu powiedział trener lechitów Maciej Skorża.

- Są takie mecze, gdzie realizuje się scenariusz, którego nie jesteśmy w stanie przewidzieć. W pierwszej połowie było dla nas zbyt dużo niekorzystnych zdarzeń, na które nie potrafiliśmy szybko zareagować. Po stałym fragmencie gry, który wydaje się że powinniśmy kontrolować, tracimy gola decydującego o losach spotkania.

Dokonując zmiany Pawłowskiego na Formellę w przerwie, chciałem wprowadzić szybszego zawodnika, z lepszymi parametrami wydolnościowymi, bo było wiadomo, że będziemy musieli więcej biegać. W takim meczu jak się nie ma troszkę szczęścia to ciężko wygrać. Nawet takich sytuacji jak mieli Gergo czy Kasper, nie potrafiliśmy wykorzystać. Jeśli ma się ambicję walczyć o najwyższe trofea i przegrywa z zespołem z dolnych rejonów tabeli to bardzo boli. Na pewno dziś obie drużyny dały z siebie wszystko, ale o tę jedną bramkę Zawisza był lepszy.

Przeszło mi przez myśl czy nie zmienić Djouma, ale gdy konsultowałem to ze swoim sztabem, otrzymał drugą żółtą kartkę, nie dał nam szansy zareagować.

Źródło: Lech Poznań