MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Skrót meczu Arka Gdynia - Motor Lublin 1:2. Awans beniaminka 1 ligi do Ekstraklasy

Jacek Czaplewski
Mecz Arka Gdynia - Motor Lublin czyli finał baraży o PKO Ekstraklasę przyniósł nieprawdopodobną dawkę emocji. Gospodarze prowadzili prawie do końca, ich kibice zaczęli już świętować, gdy goście trafili raz i zaraz potem poprawili, ustalając wynik na wagę awansu do elity. Polecamy skrót najciekawszych akcji w tym wszystkie gole.

Arka - Motor: skrót meczu, wszystkie gole

Trzecią niedzielę z rzędu kibicom Arki przyszło oglądać fetę rywali. Najpierw awansowała Lechia Gdańsk, potem GKS Katowice dzięki wygranej w Gdyni, teraz także - sensacyjnie - Motor Lublin.

Ponad 13 tys. osób zgromadzonych na trybunach opuszczało stadion w minorowym nastrojach. Piłkarze Arki nie wykorzystali ostatniej szansy na awans, skazując klub na piąty z rzędu (!) sezon w 1 lidze. A miało być tak pięknie!

Motor świętował awans do Ekstraklasy. Szalona zabawa piłkarzy z kibicami

Arka przecież w 13 minucie po błędzie bramkarza i obrońcy Motoru objęła prowadzenie, gdy strzelił Olaf Kobacki. W drugiej połowie ten sam zawodnik miał nawet okazję sam na sam, ale jej nie wykorzystał.

Ten moment chyba zaważył o spektakularnym niepowodzeniu Arki. W końcówce Motor wyrównał z rzutu wolnego po pięknym strzale Bartosza Wolskiego. W doliczonym czasie po indywidualnym rajdzie zespół z Lublina do Ekstraklasy wprowadził natomiast Mbaye N'Diaye, ustalając wynik na 2:1.

Miał być awans do Ekstraklasy i to bezpośredni, a będzie piąty sezon z rzędu w 1 lidze. Arka Gdynia w kompromitujący sposób wypisała się z marzeń o elicie, przegrywając - po Derbach Trójmiasta i domowym hicie z GKS Katowice - także finał baraży przeciw Motorowi Lublin. Oto najmocniejsze memy.

Wszyscy śmieją się z Arki Gdynia! Memy po przegranej walce o...