Skrót meczu FC Barcelona - Granada 3:3. Szalone widowisko z udziałem Lewandowskiego i Jóźwiaka

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Liga hiszpańska. Sześć w goli meczu FC Barcelona - Granada, ale faworyt nie wygrał, bo skończyło się remisem 2:2. Robert Lewandowski strzelił gola po przerwie, a Kamil Jóźwiak zadebiutował w końcówce. Polecamy skrót najciekawszych akcji "polskiego" spotkania.

Bramki z meczu FC Barcelona - Granada

Barcelona prowadziła od 14. minuty po golu 16-letniego Lamine'a Yamala. Jeszcze przed przerwą w świetnej sytuacji znalazł się Lewandowski - wydawało się, że skieruje piłkę do siatki, ale w ostatniej chwili jego strzał został zablokowany.

To się "zemściło" na Barcelonie w 43. minucie, gdy do wyrównania doprowadził Ricard Sanchez.

W drugiej połowie emocji było jeszcze więcej, trwała wymiana ciosów. W 60. minucie goście objęli niespodziewanie prowadzenie (strzelcem gola Facundo Pellistri), lecz trzy minuty później znów był remis.

Tym razem w głównej roli wystąpił Lewandowski. 35-letni napastnik otrzymał piłkę po efektownym podaniu Ilkaya Guendogana i strzałem z 16 metrów nie dał szans bramkarzowi rywali.

To jego 10. gol w sezonie Primera Division i w drugim meczu z rzędu. Kapitan reprezentacji Polski miał dość długą przerwę w trafianiu w lidze - od 10 grudnia do 3 lutego (strzelał w meczach o Puchar Króla i Superpuchar Hiszpanii), ale w poprzedniej kolejce przełamał się w wygranym 3:1 spotkaniu z Alaves, a teraz potwierdził, że wraca na właściwe tory.

Debiut Kamila Jóźwiaka w La Liga

Gorzej ten powrót wygląda w przypadku jego zespołu. W 66. minucie gola na 3:2 dla Granady strzelił Ignasi Miquel. Barcelonę stać było jeszcze tylko na wyrównanie na 3:3 za sprawą - po raz drugi w tym meczu - Yamala.

Do końca wynik już nie uległ zmianie i niespodzianka stała się faktem.

W 84. minucie w ekipie gości zadebiutował Kamil Jóźwiak, sprowadzony w zimowym okienku transferowym z Charlotte FC. Natomiast drugi z Polaków w Granadzie, wypożyczony na początku stycznia z Salzburga Kamil Piątkowski, pauzował za czerwoną kartkę.

Barcelona pozostała na trzecim miejscu w tabeli. Ma 51 punktów i traci dziesięć do Realu Madryt, który w sobotnim szlagierze pokonał u siebie aż 4:0 wicelidera Gironę (56 pkt). Dwa gole strzelił Jude Bellingham - z 16 trafieniami prowadzi w klasyfikacji strzelców, ale ten występ okupił kontuzją i będzie pauzować kilka tygodni.

Czwarte Atletico Madryt (48) przegrało w niedzielę na wyjeździe z Sevillą 0:1. Granada jest przedostatnia - 13 pkt. PAP

FC Barcelona - Granada 3:3 (1:0)
Bramka: Lamine Yamal 14, 81' Robert Lewandowski 63' - Ricard Sanchez 43', Facundo Pellistri 61', Ignasi Miquel 66'
Żółte kartki: Xavi - Ruiz, Miquel

FC Barcelona: ter Stegen - Kounde, Cubarsi, Inigo Martínez, Cancelo (75' Raphinha) - Christensen (67' Lopez), De Jong, Pedri (89' Guiu) - Gündogan, Lamine Yamal, Lewandowski.