Skrót meczu Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 2:1 [WIDEO]. Dublet japońskiego pomocnika

Jakub Maj
Jakub Maj
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze pokonał u siebie mistrza Polski Raków Częstochowa 2:1 w niedzielnym meczu 12. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Oba gole dla gospodarzy zdobył Japończyk Daisuke Yokota.

Bramki z meczu Górnik Zabrze - Raków Częstochowa [WIDEO]

W pierwszej połowie częściej przy piłce byli goście, ale na przerwę schodzili przegrywając 0:2. Rywale dobrze się bronili i potrafili wyprowadzić kontry, skutecznie zakończone przez Daisuke Yokotę.

Japończyk najpierw pokonał bramkarza Rakowa, kończąc – na raty – indywidualną akcję. Jego pierwsze uderzenie zostało w polu karnym zablokowane. Poprawka zmusiła do kapitulacji Vladana KovacevicIa. Przy drugim golu asystował kapitan Erik Janża, który wycofał piłkę na linię pola karnego do nadbiegającego kolegi.

W drugiej części trener gości szybko zdecydował się na zmiany, a jego zawodnikom wyraźnie się spieszyło, by odrobić straty. Częstochowianie długo nie potrafili się jednak przedrzeć przez szczelną defensywę rywali, a golkiper Górnika nie był nękany strzałami.

Sytuacja zmieniła się w 82. minucie, kiedy John Yeboah prostopadłym podaniem "obsłużył" Ante Crnaca, który wygrał rywalizację sam na sam z Bielicą. Od tego momentu zamknięci przed swoim polem karnym zabrzanie byli w dużych opałach. Blisko pokonania ich bramkarza był znów Crnac. Jego strzał głową został z dużym trudem obroniony. Zawodnicy trenera Urbana przetrwali napór Rakowa i mogli się na murawie cieszyć z wygranej z wyżej notowanym przeciwnikiem.

Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 2:1 (2:0)

• Bramki: 1:0 Daisuke Yokota (10), 2:0 Daisuke Yokota (22), 2:1 Ante Crnac (82).
  • Żółta kartka - Górnik Zabrze: Michal Siplak, Dani Pacheco, Rafał Janicki. Raków Częstochowa: Adnan Kovacevic, Władysław Koczerhin, Fran Tudor.
  • Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).
  • Widzów: 14 789.
  • Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Boris Sekulic, Kryspin Szcześniak, Rafał Janicki, Erik Janza (34. Michal Siplak) - Szymon Czyż (86. Robert Dadok), Damian Rasak, Dani Pacheco - Daisuke Yokota, Piotr Krawczyk (73. Sebastian Musiolik), Kamil Lukoszek (86. Adrian Kapralik).
  • Raków Częstochowa: Vladan Kovacevic - Bogdan Racovitan (62. Jean Carlos Silva), Adnan Kovacevic (69. Ben Lederman), Milan Rundic (46. Zoran Arsenic) - Fran Tudor, Władysław Koczerhin, Giannis Papanikolaou, Kamil Pestka (46. Dawid Drachal) - Sonny Kittel (62. John Yeboah), Ante Crnac, Bartosz Nowak.

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Budowę zespołu trzeba zacząć od... porządnego szkoleniowca. Jesteśmy w połowie rundy jesiennej, więc sprawdźmy, którzy trenerzy są do wzięcia. W kilku klubach z pewnością mogą pojawić się zmiany, więc warto sprawdzić który trener może liczyć na angaż. Oto lista!Oto lista trenerów, którzy są bez kontraktów! Sprawdź kolejnych szkoleniowców, klikając w prawo!

Trenerzy bez kontraktów. Oni są do wzięcia. Marek Papszun, C...