Skrót meczu Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 1:0 [WIDEO] Lukas Podolski zapewnił punkty w Wielkich Derbach Śląska

Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze w pierwszych od 2016 roku Wielkich Derbach Śląska pokonał Ruch Chorzów 1:0. W drugiej połowie jedynego gola strzelił niezawodny Lukas Podolski. Zobaczcie skrót najciekawszych akcji.

Bramka i najciekawsze akcje z meczu Górnik Zabrze - Ruch Chorzów

Wszyscy spodziewali się czegoś lepszego niż to, co obejrzeli w piątkowy wieczór. Pierwsza połowa była właściwie do zapomnienia. Dowód? Żaden z zespołów nawet nie oddał choćby jednego celnego strzału.

Odrobinę lepiej wyszło w drugiej połowie. Jako pierwszy zaatakował Ruch. Daniel Szczepan minął bramkarza, ale nie oddał strzału. Akcję zamknął Szymon Szymański, którego przy prawym słupku zatrzymał Daniel Bielica.

Różnicę w derbach zrobił jedynie Lukas Podolski. Po zagraniu od Sebastiana Musiolika, mimo obecności Macieja Sadloka uderzył precyzyjnie i mocno z lewej nogi przy prawy słupku.

Górnik może odetchnąć z ulgą, bo wygrał pierwszy raz od 12 sierpnia i zarazem dopiero drugi w sezonie. Ma dziewięć punktów - ledwie o trzy więcej od Ruchu.

Widowisko przy Roosevelta śledziło 22 508 osób. Rewanż odbędzie się w połowie marca - na Stadionie Śląskim. Kto wie czy frekwencja nie będzie dwukrotnie wyższa.

- Musimy przełknąć tę porażkę. Mamy żal i rozgoryczenie. Przewaga Górnika nie miała przełożenia na jego sytuacje. Na początku drugiej połowy była taka okazja, że nie wiemy do teraz jak to mogło nie wpaść - komentował na pomeczowej konferencji trener Ruchu, Jarosław Skrobacz.

REPREZENTACJA w GOL24

Najpóźniej 20 września poznamy nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Większość ludzi ze środowiska wskazuje Michała Probierza jako faworyta prezesa Cezarego Kuleszy. Jeśli to się urzeczywistni, konferencje prasowe będą jeszcze lepsze od meczów! "Polski Guardiola" ma twardy charakter i umie robić show. W Niecieczy był dwa dni trenerem, od młodych Polaków wolał w Cracovii starych Słowaków, po porażce z Legią Warszawa wyznał, że "pier*** whisky", bo tylko to mu pozostało. Na spotkania z mediami przychodził z doniczką, pod młynem Jagiellonii startował do najbardziej rozjuszonego fana. Zobaczcie, jak widzą go internauci na memach!

Michał Probierz nowym selekcjonerem reprezentacji? Najlepsze...