Skrót meczu Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice 3:2. Beniaminek walczył do końca [WIDEO]

Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Warto było kupić karnet właśnie dla takiego widowiska. Po ostatnim gwizdku nagrodzeni brawami zostali i zwycięzcy, i przegrani, którzy w swoim debiucie na najwyższym szczeblu spisali się lepiej niż zakładano. Obejrzyj skrót meczu Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice.

Bramki z meczu Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice

Strzelanie zaczęła i skończyła Puszcza, a jednak podzieliła los pozostałych beniaminków, czyli przegrała mecz. Ze wszystkich była najbliżej choćby zdobycia punktu. Ozdobą okazało się trafienie Artura Siemaszki z 8 minuty. Kopnął w okienko zza pola karnego.

Potem do głosu doszedł Widzew. Jego nowy zawodnik Fran Alvarez doprowadził do wyrównania jeszcze przed przerwą. Też uderzył technicznie.

Spotkanie z trybun śledził komplet 17 tys. osób w tym kilkuset z Małopolski.

Prowadzenie dał Widzewowi w drugiej połowie Patryk Stępiński. Gdy trwał już doliczony czas, w meczu padły jeszcze dwie bramki. Najpierw podwyższył po kontrze Andrejs Cigaņiks, a chwilę przed końcem straty zmniejszył Rok Kidrić, który dobił próbę w poprzeczkę.

Teraz Puszczę czeka wizyta na Jagiellonii Białystok podrażnionej porażką z Rakowem Częstochowa (0:3). Widzew spróbuje zaskoczyć w Szczecinie, choć łatwo nie będzie, bo Pogoń dała radę na wyjeździe Warcie Poznań (1:0).