Dariusz Kuczmera
Zawodnik Śląska Wrocław Łukasz Bejger (P) i Dawid Tkacz (C) z Widzewa Łódź w meczu 23. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy Fot. PAP/Maciej Kulczyński
To na pewno nie jest zmowa sędziów przeciwko Widzewowi, ale taką opinię mają prawo wygłaszać kibice łódzkiego klubu. We Wrocławiu piłkarze Widzewa przegrali ze Śląskiem 1:2, ale obie bramki dla gospodarzy padły po kontrowersyjnych sytuacjach. Ręce opadają. Sędzią VAR we Wrocławiu był Daniel Stefański, ten sam arbiter, który zza telewizora podejmował decyzje podczas meczu Wisła Kraków - Widzew.

Oceńcie sami tę kontrowersyjną sytuację. Taki był niby faul Rafała Gikieiwcza, zakończony golem z karnego dla Śląska:

To nie był koniec nieszczęść. W 80 minucie znów delikatnie mówiąc obserwujemy kontrowersyjną sytuację:

W trzeciej minucie przedłużonego czasu gry widzewiacy strzelili honorowego gola:

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 2:1 (0:0)
1:0 Nahuel Leiva (53-karny), 2:1 Nahuel Leiva (78), 2:1 Imad Rondić (90+3).
Śląsk: Rafał Leszczyński - Jehor Macenko, Łukasz Bejger, Aleks Petkow, Patryk Janasik - Piotr Samiec-Talar, Michał Rzuchowski, Patrick Olsen, Alen Mustafić (79, Aleksander Paluszek), Nahuel Leiva (90, Burak İnce) - Patryk Klimala (64, Erik Expósito). Trener: Jacek Magiera.
Widzew: Rafał Gikiewicz - Lirim Kastrati, Mateusz Żyro, Serafin Szota, Luís Silva - Noah Diliberto (70, Imad Rondić), Dominik Kun, Bartłomiej Pawłowski - Ernest Terpiłowski (46, Fábio Nunes), Jordi Sánchez, Dawid Tkacz (63, Antoni Klimek). Trener: Daniel Myśliwiec.
żółte kartki: Mustafić, Macenko - Terpiłowski, Pawłowski, Gikiewicz, Kun, Sánchez, Fábio Nunes, Żyro.
sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
widzów: 24 117.