Śląsk Wrocław odzyskał fotel lidera. Lech Poznań znowu się potknął. Górnik Zabrze rozgromił beniaminka z Łodzi

Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/Zbigniew Meissner
PKO Ekstraklasa. 13. kolejka Ekstraklasy przyniosła nam wielkie emocje. Śląsk Wrocław odzyskał fotel lidera. Lech Poznań po meczu z Jagiellonią zaliczył kolejną wpadkę - tym razem z Cracovią. Górnik Zabrze bez najmniejszego problemu ograł ŁKS 5:0.

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze 0:5

ŁKS zagrał jeden z najgorszych meczów po powrocie do Ekstraklasy. Klub trenera Stokowca przegrał z Górnikiem aż 0:5. Goście cztery gole strzelili w drugiej połowie. Beniaminka z pewnością najbardziej będzie bolała ostatnia bramka, kiedy po stracie ekipa z Zabrza ruszyła do przodu, a biegnący z piłką Yokota ośmieszył bramkarza ŁKS-u Aleksandra Bobka przerzucając piłkę nad golkiperem.

ŁKS wciąż jest w strefie spadkowej. Z siedmioma punktami drużyna Piotra Stokowca zamyka ligową tabelę. Górnik z kolei awansował na 8. miejsce wygrywając drugi mecz z rzędu. Zabrzanie przed tygodniem byli lepsi od mistrza Polski Rakowa Częstochowa (2:1). Jeśli łódzka drużyna marzy o utrzymaniu musi zacząć regularnie punktować. Ich rywal zza miedzy - Widzew Łódź - zajmuje obecnie 14. miejsce. Ekipa z "Serca Łodzi" zagra w niedzielę z Rakowem Częstochowa, czyli mistrzem Polski.

Cracovia - Lech Poznań 1:1

Lech Poznań po ostatnim spotkaniu ligowym wyszedł na mecz z Cracovią podrażniony. "Kolejorz" kilka dni temu grał z Jagiellonią, z którą prowadził 3:0, aby ostatecznie zremisować 3:3.

Mecz z Cracovią zaczął się układać dla "Kolejorza" dobrze. Kristoffer Velde pod koniec pierwszej połowy postanowił, że spróbuje uderzyć z dystansu. Norweg strzelił z około 20 metrów w stronę lewego dolnego rogu. Piłka mimo interwencji Sebastiana Madejskiego zatrzymała się dopiero w siatce.

Druga połowa należała do Cracovii. "Pasy" rzuciły się do odrabiania strat. Dopiero 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Cornel Rapa przedarł się prawą stroną i zagrał mocno na dalszy słupek. Tam był Virgil Ghita, który uderzeniem prawą nogą bez przyjęcia skierował piłkę do siatki. Bartosz Mrozek był bezradny. Remis oznacza, że Lech jest obecnie na 3. miejscu. Cracovia z 15 punktami zajmuje 11. pozycję. Jeśli "Kolejorz" by wygrał, zostałby liderem Ekstraklasy.

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 2:2

Mecz był niezwykle emocjonujący. Śląsk prędko objął prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Podanie od Erika Exposito głową wykończył Łukasz Bejger. Przed przerwą do remisu doprowadził Daniel Szczepan, który zamienił rzut karny na gola.

W drugiej połowie Śląsk ponownie objął prowadzenie. Autorem trafienia został Nahuel Leiva. Ruch Chorzów się nie poddał i po raz kolejny dążył do wyrównania. 10 minut przed końcem spotkania sędzia Paweł Raczkowski z Warszawy podyktował kolejną jedenastkę. Strzelec w ekipie gospodarzy się nie zmienił. Daniel Szczepan jeszcze raz wpisał się na listę strzelców.

To już pewne. Śląsk Wrocław po 13. kolejce będzie liderem Ekstraklasy. Legia Warszawa i Raków Częstochowa mogą wygrać swoje mecze, ale nie dogonią WKS-u. Dobra passa Jacka Magiery i jego podopiecznych trwa.

Pozostałe mecze: Korona - Puszcza, Warta - Piast, Pogoń - Jagiellonia

W piątkowym meczu otwierającym 13. kolejkę Korona strzeliła aż pięć goli Puszczy Niepołomice. Beniaminek także był skuteczny w ofensywie, gdyż zdobył trzy bramki. To nie wystarczyło na drużynę Kamila Kuzery, która dopisała trzy punkty.

W pierwszym sobotnim meczu Warta Poznań zremisowała z Piastem Gliwice. Podopieczni Vukovicia w obecnym sezonie uwielbiają dzielić się punktami z rywalem. To już dziewiąty (!) remis Piasta w kampanii 2023/24.

Pogoń Szczecin zdołała odrobić straty w meczu z Jagiellonią (2:1), która przed startem kolejki była liderem ligi. W 47. minucie Kamil Grosicki strzelił bramkę po zamieszaniu w "szesnastce" gości, ale skrzydłowy nie cieszył się z niej długo. Sędzia chwilę wcześniej odgwizdał przewinienie. Mowa o zagraniu ręką jednego z graczy Jagiellonii w polu karnym. Grosicki nie był zadowolony z decyzji, ale podszedł do jedenastki. "Turbo Grosik" wytrzymał presję i tym razem strzelił przepisowego gola. Gdyby wielokrotny reprezentant Polski nie trafił, mielibyśmy wielkie kontrowersje.

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Valentina Duque Quintero to partnerka Juergena Elitima - kolumbijskiego pomocnika Legii Warszawa. Valentina uwielbia podróże i aktywny tryb życia. Bardzo często chodzi także na siłownię. Zawodnik ogłosił niedawno, że para spodziewa się dziecka.Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Oto piękna partnerka Juergena Elitima z Legii Warszawa. Vale...