Śląsk Wrocław zremisował z Rakowem Częstochowa w hicie 17. kolejki Ekstraklasy. Dwa fatalne błędy, po których padły bramki

Jakub Maj
Jakub Maj
PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław zremisował 1:1 z Rakowem Częstochowa w hicie 17. kolejki Ekstraklasy. Obie bramki padły po fatalnych błędach obrony lub bramkarza. W ekipie gospodarzy nie popisał się Petkow, natomiast w drużynie gości Svarnas i Kovacević.

Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa 1:1 (0:1)

Spotkanie Śląsk - Raków to bez wątpienia największy hit 17. kolejki PKO Ekstraklasy. Aktualny lider zagrał z mistrzem kraju. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, z którego obie drużyny nie mogą być zadowolone, gdyż bramki padały po głupich i niepotrzebnych błędach.

Od samego początku przeważał Raków. "Medaliki" prowadziły gry i atakiem pozycyjnym próbowały wypracować dobrą sytuację strzelecką. Udało się to w 24. minucie. Fran Tudor wrzucił z prawej strony w pole karne, gdzie fatalnie skiksował Aleks Petkow. Za jego plecami był Sonny Kittel, który najpierw przyjął piłkę na klatkę piersiową, a następnie wolejem z bliska skierował ją do siatki obok bezradnego Rafała Leszczyńskiego.

Krzysztof Marciniak w przerwie odnotował ciekawą statystykę. Raków Częstochowa przez 45 minut zaliczył 14 kontaktów z piłką w polu karnym rywala. Śląsk Wrocław nie dokonał tej sztuki ani razu!

Na początku drugiej połowy Petkow mógł odkupić winy. Obrońca Śląska dopadł do piłki wrzuconej z prawej strony, ale jego sytuacyjny strzał odbił instynktownie Vladan Kovacević.

Śląsk doprowadził do wyrównania w 67. minucie. Mocne zagranie do Piotra Samca-Talara, który poradził sobie ze Stratosem Svarnasem na granicy faulu. Grek padł na murawę, a z bramki niepotrzebnie wybiegł Vladan Kovacević. Pomocnik Śląska widział to bardzo dobrze i uderzył z ponad 20 metrów do pustej bramki!

Kilkanaście minut później Erik Exposito mógł strzelić na 2:1 dla Śląska. Hiszpański napastnik trafił jednak w Vladana Kovacevicia w sytuacji sam na sam. Futbolówka wyszła na rzut rożny. Podział punktów oznacza, że Śląsk ma obecnie 37 punktów i zajmuje pozycję lidera. WKS po raz ostatni przegrał mecz w... sierpniu (1:3 ze Stalą Mielec). Raków jest na 4. pozycji z dorobkiem 29 "oczek".

Oceny piłkarzy po meczu Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa (w skali 1-6):

Śląsk Wrocław

• Rafał Leszczyński - 3
  • Patryk Janasik - 3
  • Łukasz Bejger - 3 (Aleksander Paluszek - 4)
  • Aleks Petkow - 3
  • Jehor Macenko - 3 (Martin Konczkowski - 3)
  • Peter Pokorny - 4 (Daniel Łukasik - bez oceny)
  • Patrick Olsen - 3 (Michał Rzuchowski - bez oceny)