Sparing: Jagiellonia Białystok - FK Neftcala 4:2

Jakub Seweryn
Trening Jagiellonii Białystok
Trening Jagiellonii Białystok Wojciech Wojtkielewicz/Polskapresse
Jagiellonia Białystok pokonała azerski FK Neftcala 4:2 w meczu sparingowym rozegranym w tureckim Belek. Bramki dla żółto-czerwonych strzelali Pawieł Sawicki, Mateusz Piątkowski, Karol Świderski oraz Kacper Piechniak.

Pierwotnie białostoczanie mieli w piątek zmierzyć się tylko z rumuńską Universitateą Craiova, ale ostatecznie sztab Jagiellonii zdołał w ostatniej chwili umówić sparing z azerskim drugoligowcem. Spotkanie to, w którym wystąpiła teoretycznie druga jedenastka Jagi (choć co do statusu Mateusza Piątkowskiego i Pawła Sawickiego pozostaną wątpliwości aż do inauguracji ligi), obfitowało w sporą ilość bramek i sportowych emocji.

W 11. minucie to Azerowie objęli prowadzenie, gdy Davit Janelidze wykorzystał rzut karny podyktowany za faul w polu karnym Jonatana Strausa. Cóż z tego, skoro już minutę później zafundowali oni prawdziwy prezent Pawłowi Sawickiemu, któremu pozostało tylko skierowanie piłki do pustej bramki i doprowadzenie do wyrównania. Co więcej, po kwadransie gry było już 2:1 dla białostoczan. Tym razem w polu karnym faulowany był Mateusz Piątkowski i to właśnie sam poszkodowany zamienił jedenastkę na gola. Jeszcze przed przerwą jednak ponownie był remis, gdy piękny strzał Alijewa z 20 metrów wylądował w okienku bramki Kacpra Rosy.

To spotkanie tak naprawdę rozstrzygnęło się pomiędzy 57. a 61. minutą gry. Najpierw bowiem jeden z Azerów nie wykorzystał doskonałej okazji na objęcie prowadzenia, posyłając piłkę z trzech metrów ponad bramką Krzysztofa Karpieszuka, a kilka minut później zdecydowanie bardziej skuteczny okazał się Karol Świderski, który po podaniu Mateusza Piątkowskiego strzelił trzeciego gola dla żółto-czerwonych.

W tym momencie drugoligowiec z Azerbejdżanu wyraźnie spuścił z tonu, a Jagiellonia jeszcze dążyła do kolejnych bramek. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie potrafił wykorzystać Piątkowski, ale tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra przepiękne trafienie zaliczył Kacper Piechniak, który z połowy boiska przelobował golkipera Neftcali, ustalając wynik meczu na 4:2.

Jagiellonia pokonała FK Neftcala 4:2, a swój ostatni sparing w trakcie pobytu w Turcji rozpocznie o godzinie 16 czasu polskiego. Jak już było wspomniane, rywalem białostockiej drużyny będzie zespół rumuńskiej ekstraklasy, Universitatea Craiova.

Jagiellonia Białystok – FK Neftcala (Azerbejdżan) 4:2

Bramki: Sawicki 12’, Piątkowski 16’-k., Świderski 61’, Piechniak 90’ – Janelidze 11’-k., Alijew 36’

Jagiellonia: Rosa (46’ Karpieszuk) - Niemczynowicz, Augustyniak, Pajnowski (65’ Gajko), Straus (46’ Koncewicz) - Prusaczyk (65’ Pigiel), Kaczmarczyk (17’ Gajko, 46’ Maliszewski) - Piechniak, Świderski, Sawicki (55’ Kaczmarczyk) - Piątkowski.

Źródło: Jagiellonia.pl