Sparing. Jagiellonia Białystok - Kaszubia Kościerzyna 4:1

Jakub Seweryn
Bekim Balaj popisał się hat-trickiem w sparingu
Bekim Balaj popisał się hat-trickiem w sparingu Steindy
Jagiellonia Białystok w pierwszym z sobotnich sparingów rozgrywanych we Władysławowie pokonała trzecioligową Kaszubię Kościerzyna 4:1. Hat-tricka w tym spotkaniu zaliczył Albańczyk Bekim Balaj, a jedną bramkę dołożył testowany Łotysz Andrejs Kovalovs.

W Jagiellonii trwają poszukiwania drugiego Quintany

Jak można było się spodziewać, w pierwszym ze spotkań trener Piotr Stokowiec postawił na jedenastkę, której trudno będzie się spodziewać w meczach ligowych. Przeciwko Kaszubii wystąpiło wielu młodych zawodników wzmocnionych Erminem Seratliciem, Martinem Baranem, Bekimem Balajem i Jakubem Tosikiem oraz testowanymi Łotyszami, Kovalovsem i Savalnieksem.

Pomimo rezerwowego składu, Jaga nie miała większych problemów z pokonaniem przeciwnika. Pierwszego gola już po kwadransie gry zdobył Bekim Balaj, który wykorzystując podanie Bartosza Giełażyna rozpoczął swój koncert strzelecki. Chwilę później jednak trzecioligowiec potrafił strzałem z dystansu doprowadzić do remisu, jednak po kolejnych sześciu minutach żółto-czerwoni ponownie byli na prowadzeniu. Andrejs Kovalovs dostał dobre podanie od Jakuba Tosika i strzałem w długi róg bramki Kaszubii zapewnił Jagiellonii jednobramkową zaliczkę do przerwy.

Po wznowieniu gry, mimo opuszczenia placu gry przez Savalnieksa i Seratlicia, Jagiellonia kontrolowała przebieg spotkania, jednak długo miała problem z konstruowaniem akcji bramkowych. Zmieniło się to dopiero na 10 minut przed końcem pojedynku. W 81. minucie bardzo ładnym strzałem głową popisał się Balaj, który lobując bramkarza podwoił prowadzenie białostoczan. Po chwili Kaszubia powinna była strzelić gola kontaktowego, ale zawodnik trzecioligowca nie wykorzystał okazji sam na sam z Bartłomiejem Drągowskim, a po chwili ta sytuacja na drużynie Dawida Banaczka się zemściła. Hattricka bowiem skompletował Bekim Balaj, który na raty pokonał bramkarza rywali i ustalił wynik meczu na 4:1 dla Jagiellonii.

Żółto-czerwoni rozegrają dzisiaj jeszcze jeden mecz sparingowy. Ich rywalem o godzinie 15 będzie Arka Gdynia i w tym pojedynku można się spodziewać pierwszego 'garnituru' drużyny Piotra Stokowca.

Jagiellonia Białystok - Kaszubia Kościerzyna 4:1 (2:1)

Bramki: Bekim Balaj 15', 81', 83', Andrejs Kovalovs 26' - ? 20'

Jagiellonia Białystok: Bartłomiej Drągowski - Emil Gajko, Michał Pawlik, Martin Baran, Adam Waszkiewicz - Andrejs Kovaļovs, Jakub Tosik, Roberts Savaļnieks (46 Przemysław Mystkowski), Bekim Balaj, Ermin Seratlić (46 Karol Buzun) - Bartosz Giełażyn.