Sparing. Jagiellonia Białystok - Nieman Grodno 0:0

Jakub Seweryn
Jagiellonia Białystok zremisowała z białoruskim Niemanem Grodno 0:0 w meczu sparingowym rozegranym na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

Aby nie wypaść z rytmu meczowego w trakcie dwutygodniowej przerwy reprezentacyjnej, piłkarze Jagiellonii Białystok zmierzyli się na Stadionie Miejskim z siódmym zespołem ligi białoruskiej, Niemanem Grodno. Trener Michał Probierz wystawił na to spotkanie niemalże optymalny zespół. Zabrakło jedynie Patryka Tuszyńskiego oraz przebywającego na zgrupowaniu reprezentacji Polski do lat 20 Przemysława Frankowskiego, w których miejsce wystąpili od pierwszej minuty Karol Świderski i Jan Pawłowski.

W pierwszej połowie to Jagiellonia starała się tworzyć grę, ale zdecydowanie lepsze sytuacje mieli goście z Grodna. Choć spotkanie rozpoczęło się od niezłej akcji Daniego Quintany, po której piłka nie dotarła do stojącego przed bramką Piątkowskiego, to jednak w kolejnych minutach to Nieman był bliżej zdobycia gola. Kilkoma bardzo dobrymi interwencjami popisał się jednak Bartłomiej Drągowski, który obronił groźne uderzenia Siergieja Lewickiego, wypożyczonego z Jagiellonii Jegora Zubowicza czy też Igora Tarasovsa.

Drugą część gry z kolei mogła zdecydowanie lepiej rozpocząć drużyna Michała Probierza, jednak uderzenie z dystansu lidera klasyfikacji strzelców Ekstraklasy, Mateusza Piątkowskiego, trafiło tylko w poprzeczkę białoruskiej bramki. Kolejnych sytuacji nie wykorzystał także być może najlepszy na boisku Zubowicz. Od mniej więcej 60. minuty spotkania na murawie działo się niewiele, a zgromadzeni na trybunach kibice oglądali senne widowisko, które w dodatku zakończyło się wynikiem bezbramkowym. Największą atrakcją spotkania było wejście do ataku Jagiellonii nominalnego bramkarza żółto-czerwonych Krzysztofa Barana, który przez kilka minut straszył obrońców Niemana.

Rozgrywki ligowe Jagiellonia wznowi w sobotę 13 września, gdy jej rywalem w Białymstoku będzie Lech Poznań.

Jagiellonia Białystok – Nieman Grodno 0:0 (0:0)